"Echo Dnia" podwójnym mistrzem Polski (video)

Redakcja
Kielecka ekipa zawojowała VIII Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Letnim Zjeździe Saneczkowym, które odbyły się w Karpaczu. Zdobyliśmy trzy tytuły mistrzów Polski na pięć możliwych. Dwa przypadły przedstawicielom "Echa Dnia".

Już po raz ósmy na stoku Kolorowa w Karpaczu odbyły się zawody saneczkowe, w których wzięli udział dziennikarze, pracownicy i współpracownicy redakcji prasy, radia, telewizji i portali internetowych - w sumie 69 osób z 17 redakcji. Mimo że to zawody saneczkarskie, to do ich rozgrywania nie są potrzebne zimowe warunki. Wręcz przeciwnie - jak zawsze podczas zawodów w Karpaczu była wspaniała, letnia pogoda. Na stoku Kolorowa znajdują się dwa tory do jazdy saneczkami na kółkach - najdłuższa w Polsce rynna blaszana (1080 metrów) i minikolejka górska - rollercoaster (800 metrów). Prędkość przejazdu to około 35 kilometrów na godzinę. Na obu torach oddaje się po dwa zjazdy, lepszy czas z każdego zalicza się do klasyfikacji generalnej.

Czwarty raz w zawodach wzięli udział przedstawiciele kieleckich redakcji, pierwszy raz osiągając tak znaczące sukcesy. Wprawdzie nasz ubiegłoroczny indywidualny brązowy medalista Miłosz Skiba (Echo Dnia) przeszedł do kategorii Masters i zajął w niej w tym roku siódme miejsce, ale lepiej radziliśmy sobie w innych kategoriach. Najważniejsza była jednak dobra zabawa.

Wśród pań triumfowały koleżanki z Radia "Fama" - wygrała Anita Wojtala przed Martą Kotonowicz. Wśród panów zwyciężył Paweł Kotwica (Echo Dnia), który stoczył zaciętą walkę o pierwsze miejsce z Piotrem Pazałą z Radia Elka Leszno, wygrywając zaledwie o 3 setne sekundy. Podobnie jak przed rokiem Echo Dnia okazało się najlepsze również w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając kolejną ekipę o blisko półtorej sekundy.

W kategorii Masters, w której startują medaliści z poprzednich lat, wśród pań wygrała Karolina Chojnacka z portalu Ino-online z Inowrocławia, a wśród panów Sławomir Pawenta z toruńskich Nowości.