"Rosa" wygrała w Bydgoszczy! I liga już o krok

/SzS/
Piotr Kardaś (z lewej) rozegrał w Bydgoszczy bardzo dobry mecz.
Piotr Kardaś (z lewej) rozegrał w Bydgoszczy bardzo dobry mecz. Ł. Wójcik
Koszykarze Rosasportu Radom sprawili ogromną niespodziankę i wygrali w Bydgoszczy z tamtejszą Astorią 79:71. Teraz w finale zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Tempcold Warszawa - ŻTS Nowy Dwór Gdański.

Astoria Bydgoszcz - Rosasport Radom 71:79 (16:22, 8:19, 28:15)

Astoria: D. Szyttenholm 6, Gierszewski 6 (2), Lewandowski 6, Gliszczyński 1, Laydych 2 oraz O. Szyttenholm 3 (1), Kamecki 0, Poliwka 0.

Rosasport: Maj 2, Wróbel 4, Ignatowicz 11 (3), Nikiel 0, Kardaś 13 (3) oraz Podkowiński 3 (1), Baszak 6 (2), Sosnowik 2, Gutkowski 0.

Mecz miał wyjątkowy przebieg. Od pierwszych sekund radomianie prowadzili grę, wypracowali sobie sporą przewagę i na przerwę schodzili z 17-punktową przewagą. Jednak chyba zbyt wcześnie uwierzyli w sukces, bo po przerwie zdeterminowani gospodarze zaczęli odrabiać straty i na początku czwartej kwarty zrobiło się zaledwie 56:53 dla Rosasportu. Na szczęscie w końcowych minutach nasz zespól zdołał utrzymać przewagę. Gratulacje dla podopiecznych trenera Piotra Ignatowicza.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Rosasport wygrał z Astorią 99:77. Do awansu do I ligi pozostał jeszcze jeden krok. Trzeba pokonać dwukrotnie zwycięzcę spotkania Tempcold - ŻTS Nowy Dwór Gd.