Czwarte miejsce juniorów Rosy Radom w mistrzostwach Polski

SzS
Trener Dawid Mazur doprowadzi drużynę do czwartego miejsca w Polsce
Trener Dawid Mazur doprowadzi drużynę do czwartego miejsca w Polsce Tomasz Fijałkowski
Podczas mistrzostw Polski do lat 20 w Gdyni, koszykarze Rosy Radom przegrali mecz o trzecie miejsce i ostatecznie zajęli lokatę tuż za podium.

Z jednej strony trzeba się cieszyć, bo kolejny rocznik w Akademii Rosa pokazał, że należy do krajowej czołówki. Z drugiej strony jest ogromny niedosyt, bo Rosa przegrała z zespołem, z którym wygrała dwa dni wcześniej w fazie grupowej.
W sobotę młodzi koszykarze walczyli o awans do finału. Przeciwnikiem był silny Śląsk Wrocław. Radomianie przegrali, podobnie jak całkiem niedawno w półfinałach. Mimo porażki drużyna trenera Dawida Mazura ma sporo powodów do zadowolenia i jest uznana za największą rewelację mistrzostw. Rosa wygrała trzy mecze grupowe, z Treflem Sopot, Basketem Poznań i Asseco Gdynia.
W meczu o trzecie miejsce radomska drużyna ponownie spotkała się z poznańskim Basketem. Początek w wykonaniu drużyny z Radomia był słaby. Poznaniacy prowadzili 12:2. Jednak nasz zespół w ciągu kilku minut przeprowadził skuteczną gonitwę i zrobiło się 16:14. Pod koniec pierwszej kwarty ponownie rywale odskoczyli na dziewięć punktów. Na przerwę radomska drużyna schodziła, tracąc pięć „oczek”. Drugą połowę lepiej zaczęli gracze z Poznania, 41:32, ale Rosa doprowadziła do remisu 44:44. Ostatnią kwartę zaczynała ze stratą pięciu punktów, ale to rywale dowieźli triumf.

Śląsk Wrocław - Rosa Radom 83:64 (18:10, 22:22, 29:10, 14:22)
Rosa:Kołakowski 9, Tyszka 4, Szczypiński 4, Nowik 4 (1), Wątroba 2 oraz Ziółko 11 (3), Dawdo 9 (1), Nowakowski 7 (1), Golus 6 (1), Krakowiak 5 (1), Woźniak 2, Walski 1.

Basket Poznań - Rosa Radom 63:52 (25:18, 12:14, 12:12, 14:8)
Rosa:Szczypiński 10, Dawdo 9, Tyszka 7,m Ziółko 7, Kołakowski 5, Golus 5, Wątroba 4, Nowakowski 3, Nowik 2, Krakowiak 0.
Finał: WKK Wrocław - Śląsk Wrocław 57:70