Porażka Rosy Radom ze Startem Lublin i drugie miejsce w turnieju w Warce

SzS
Kevin Punter - nowy zawodnik Rosy Radom
Kevin Punter - nowy zawodnik Rosy Radom S. Szymczak
Koszykarze Rosy Radom po dwóch dobrych meczach w Warce, w niedzielę wypadli słabiej i wyraźnie przegrali ze Startem Lublin.

W Warce rozegrany został turniej towarzyski z udziałem czterech zespołów, koszykarskiej ekstraklasy. Nie licząc słabego, niedzielnego występu, można Rosę pochwalić za dobrą grę.

Pierwszy raz Rosa Radom miała okazję zagrać w takim zestawieniu, bo w ostatnichdniach na zgrupowaniach swoich reprezentacji byli Michał Sokołowski, Patrik Auda i Igor Zajcew.

W meczu z Treflem zespół z Radomia przeważał do trzeciej kwarty, miał już nawe 15-punktową przewagę, ale rywale gonili i wszystko rozstrzygnęło się 16 sekund przed końcem. Z dystansu trafił Kevin Punkter i Rosa wygrała.

W sobotę radomska drużyna grała z Legią Warszawa. Stołeczny zespół wraca do ekstraklasy po 14-letniej przerwie. W tym pojedynku tylko w pierwszej kwarcie Legioniści dotrzymywali Rosie kroku, a potem przewaga radomskiej drużyny była bardzo duża.

Dużo gorzej nasza drużyna wypadła w niedzielę w meczu ze Startem. O ile pierwsza połowa była wyrównana, o tyle w trzeciej kwarcie Rosa kompletnie zawiodła w defensywie. Dała sobie rzucić aż 35 punktów.

W przekroju całego turnieju nieźle zagrał Kevin Punter, bardzo dobrze Patrik Auda, dobrze bronił Jarosław Trojan. W najbliższy weekend Rosa jedzie na ostatnie dwa towarzyskie mecze. Zagra z Polskim Cukrem w Toruniu, ale terminy tych spotkań poznamy w najbliższych dniach. Będzie to już egzamin przed eliminacjami Ligi Mistrzów. W najbliższych dniach rozstrzygnie się też z kim Rosa zagra o Basketball Champions League.

Rosa Radom - Trefl Sopot 86:83 (21:19, 27:21, 24:18, 14:25)
Rosa: Punter 21 (3), Sokołowski 14 (2), Auda 12, Szymkiewicz 11 (3), Trojan 4 oraz Piechowicz 8 (2), Witka 7 (1), Zajcew 6, Wątroba 3, Zegzuła 0, Szczypiński 0.

Rosa Radom - Legia Warszawa78:96 (21:24, 19:31, 20:27, 18:14)
Rosa: Punter 20 (3), Szymkiewicz 16 (1), Sokołowski 13, Auda 12, Trojan 8 oraz Zegzuła 13 (2), Zajcew 7 (1), Szczypiński 5 (1), Witka 2, Piechowicz 0, Wątroba 0.

Rosa Radom - TBV Start Lublin 83:99 (17:22, 19:21, 11:35, 21:36)
Rosa: Punter 16, Auda 14, Piechowicz 5, Witka 6, Zegzuła 8, Trojan 11, Zajcew 0, Szymkiewicz 6, Sokołowski 3, Szczypiński 1, Wątroba 6.

W innych meczach: Legia Warszawa - Start Lublin 90:80, Trefl Sopot- Start Lublin 82:94, Trefl - Legia 103:82.