Rosa Radom - Giants Antwerp 83:70. Mamy Ligę Mistrzów!!!

SzS
Fragment meczu Rosa - Antwerp. Z prawej Patrik Auda
Fragment meczu Rosa - Antwerp. Z prawej Patrik Auda Joanna Gołąbek
Po kapitalnym pojedynku, Rosa Radom odrobiła straty z pierwszego meczu, pokonała Telenet Giants Antwerp 83:70 i awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Rosa Radom - Telenet Giants Antwerpia 83:70 (13:18, 24:15, 21:15, 25:22)
Rosa: Sokołowski 18 (2), Auda 18, Punter 17 (1), Piechowicz 11 (3), Zajcew 8 (1), Szymkiewicz 3 (1), Zegzuła 3 (1), Witka 3, Trojan 2
Giants: Clark 17 (1), Dudzinski 14 (1), Kalinoski 12 (1), Vanwijn 8, Lee 5 (1), Bako 4, Marelja 4, Vervoort 3, Schoepen 3 (1), Donkor 0, Rogiers 0

W piątek, w pierwszym meczu, zespół belgijski wygrał różnicą sześciu punktów. Rosa musiała we własnej hali odrobić tą stratę. Początek meczu tego nie zapowiadał i chyba mało kto spodziewał się, że Rosa zdoła odwrócić losy meczu. radomska druzyna zaczęła ospale. Traciła sporo piłek, nie trafiała prostych rzutów i rywale mieli już sześć punktów przewagi. Dopiero od 12 minuty po celnym rzucie z dystansu, Filipa Zegzuły, drużyna z Radomia zerwała się do ataków. Przede wszystkim uszczelniła obronę i goście mieli spory problem z przeprowadzaniem akcji ofensywnych. W 15 minucie pierwszy raz wyszła na prowadzenie 25:24.
Na przerwę drużyna schodziła prowadząc 37:33.
Drugą połowę źle zaczęły oba zespoły, bo prawie dwie minuty nikt nie trafił do celu, ale z biegiem minut to Rosa grała jak nakręcona. Kolejne punkty napędzały zespół i publiczność. Atmosfera stawała się coraz lepsza.
Kibice zobaczyli kilka świetnych akcji Patrika Audy, Marcina Piechowicza i Michała Sokołowskiego. Ten ostatni przebywał na boisku ponad 39 minut..., czyli praktycznie przez cały mecz.
Przez dwie kwarty nie mógł się wstrzelić Kevin Punter. Nie zdobył nawet punktu. Ale gdy już zaczął, zatrzymał się na 17 "oczkach". W samej końcówce goście jeszcze próbowali się poderwać do ataku, ale Rosa zagrała bardzo mądrze, nie pozwoliła rywalowi uwierzyć w wygraną.

Koszykarze Rosy znają już większość swoich przeciwników w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zagrają w grupie C: Banvit (Turcja), Strasbourg (Francja), medi Beyreuth (Niemcy), AEK Ateny (Grecja), Petrol Olimpija (Słowenia), Umana Reier Venezia (Włochy), zwycięzca meczu Movistar Estudiantes (Hiszpania) - Donar Groningen (Holandia).