[WIDEO, ZDJĘCIA] Słaby mecz Rosy. Trzecia porażka z rzędu

/SzS/

Echo Dnia Radomskie

Korie Lucious (z lewej)

Korie Lucious (z lewej) ©Ł. Wójcik

W meczu koszykarskiej Tauron Basket Ligi, Rosa Radom przegrała z Energą Czarnymi Słupsk. Była to trzecia z rzędu porażka radomian. W sobotę zespół zagra w odległym Zgorzelcu.

Rosa Radom - Energa Czarni Słupsk 57:83 (12:23, 24:15, 11:27)
    Rosa: Kardaś 0, Witka 3, Łączyński 5, Sobuta 0, Lucious 27 (4), Zalewski 0, Majewski 3 (1), Dłoniak 3 (1), Adams 9, Jeszke 4, Michalski 0,
    Słupsk: Śnieg 4, Trice 14 (2), Hulls 13, Borowski 5, Zimmerman 6, Taylor 4, Mokros 5, Gruszecki 19 (5), Stutz 10, Długosz 3 (1).

Radomianie dobrze zaczęli ten mecz od prowadzenia 8:5, a za chwilę w zespół wstąpiła niemoc strzelecka. Tylko dwa z jedenastu rzutów z dystansu wpadło do celu. Słupszczanie wyszli na prowadzenie 12:23.
    ZACIĘTA WALKA
    Od 15 minuty gra wyglądała coraz lepiej i gospodarze mieli już tylko trzy "oczka" do odrobienia. Tego dnia zespół grał jednak falowo i po dobrych momentach przychodziły słabsze. Na przerwę goście schodzili z dwupunktową przewagą.
    Po przerwie trwała zacięta walka punkt za punkt. Oba zespoły popełniały sporo błędów, ale w trzeciej kwarcie to goście byli skuteczniejsi. W 28 minucie prowadzili już 59:45. Chwilę później przewinieniem technicznym ukarane zostały osoby z ławki rezerwowych Rosy i nasz zespół stracił kolejne głupie punkty. Rozpoczynając ostatnią odsłonę tego meczu, Rosa miała 18 punktów straty i już wiadomo było, że z tą dyspozycją rzutową tego meczu nie wygra.
    W sobotę podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zagrają na wyjeździe z Turowem Zgorzelec.
    ZAGRALI OSŁABIENI
    Widać był brak w Rosie kontuzjowanych wysokich zawodników, Kirka Archibeque'a oraz Huberta Radke. Obaj nie zagrają jeszcze przynajmniej przez trzy tygodnie. Z kolei w zespole Czarnych nie wystąpił Mateusz Jarmakowicz, do niedawna gracz Rosy. W końcówce meczu debiut w ekstraklasie zaliczył młody Kamil Michalski.