sportowy24
    Koszykarze Rosy Radom przegrali w Zgorzelcu

/SzS/

Echo Dnia Radomskie

Nie udało się koszykarzom Rosy Radom powtórzyć sukcesu sprzed kilkunastu dni. Tym razem przegrali z Turowem w Zgorzelcu 79:92.
    Turów Zgorzelec - Rosa Radom 92:78 (32:19, 15:18, 30:14, 15:28).

Turów: Prince 19 (1), Kulig 17 (2), Chyliński 12 (2), Wiśniewski 10 (1), Taylor 6, Dylewicz 7 (1), Żigeranović 4, Karolak 3, Stelmach 2, Krestinin 2,

Rosa: Lucious 20 (4), Dłoniak 14 (2), Adams 12, Majewski 10 (2), Witka 8 (1), Jeszke 4, Sobuta 4, Kardaś 3 (1), Łączyński 2, Zalewski 2,

Mimo bardzo ambitnej gry, osłabiona Rosa nie poradziła sobie z wicemistrzem Polski.
    Po raz kolejny okazało się jak może w zespole brakować Kirka Archibeque'a. Co prawda pod koszami dwoił się i troił Kim Adams, ale w pojedynkę nie był w stanie powstrzymać utytułowanych graczy Turowa. Nie zagrał też z powodu kontuzji Hubert Radke.

Początek był dość wyrównany. Turów prowadził 8:5 i wydawało się, że Rosa nie da uciec gospodarzom. Kilka spudłowanych rzutów, kilka strat, sprawiło, że Turów uciekł na 13 punktów. W 19 minucie było 47:37. Rosa ambitnie walczyła o każdą piłkę, każdy metr boiska.
    W trzeciej kwarcie zgorzelczanie pokazali jednak wielką klasę. Tego dnia byli po prostu nie do zatrzymania. W 28 minucie zapowiadało się nawet nas tęgie lanie, gdy miejscowi prowadzili 75:47. Rosa zdołała odrobić kilkanaście punktów i za dobrą ostatnią kwartę należą się drużynie brawa.