Pech Rosy Radom we Włocławku. Przegrana po dwóch dogrywkach (wideo)

/SzS/. /WŁ/
W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym fazy play off, Anwil Włocławek pokonał Rosę Radom i prowadzi 2:0 w tej konfrontacji.

Anwil Włocławek - Rosa Radom 89:85 (18:27, 18:13, 14:14, 15:11, 13:13, 11:7).

Anwil: Callahan 20 (2), Pamuła 14 (4), Kostrzewski 14, Hajrić 8, Witliński 7 (1) oraz Mijatović 16 (2), Graham 10 (1).
Rosa: Dłoniak 23 (2), Witka 17 (3), Majewski 16 (3), Lucious 15 (1), Archibeque 9 oraz Kardaś 3 (1), Adams 2, Zalewski 0, Jeszke 0.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Anwil pokonał 83:77 Rosę. Do drugiego spotkania, obydwie drużyny przystąpiły mocno osłabione. Włocławianie bez Michała Sokołowskiego, natomiast radomianie bez Kamila Łączyńskiego i Huberta Radke.

Rosa rozegrała bardzo dobre spotkanie i praktycznie przez cały mecz prowadziła. kapitalna w wykonaniu radomian była pierwsza kwarta, ale już w dwóch następnych, podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego wyraźnie zwolnili tempo. Obie drużyny w ostatniej kwarcie skupiły się bardziej na defensywie, niż na ataku. Szwankowała skuteczność, ale gospodarze lepiej i szybciej opanowali nerwy. Pod koniec ostatniej kwarty Hajrić trafił do kosza, a 14 sekund przed końcem z dystansu spudłował Robert Witka i doszło do pierwszej dogrywki.

24 sekundy przed końcem pierwszej dogrywki gospodarze prowadzili różnicą dwóch punktów. Jakub Dłoniak trafił dwa rzuty osobiste, a w odpowiedzi Hajrić nie zakończył skutecznie akcji i doszło do kolejnej dogrywki. Tu emocji było sporo, ale to Rosa w ważnym momencie nie trafiała i po dwóch dogrywkach Anwil wygrał 89:85.

Tylko jednej wygranej brakuje temu zespołowi do awansu do półfinału. Teraz rywalizacja przenosi się do Radomia. Mecz w hali MOSiR już we wtorek, 6 maja.