Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski seniorów w Białymstoku

Aneta Rydz zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż.
Aneta Rydz zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż. pzla.pl
Dwa medale w sobotę na mistrzostwach Polski seniorów zdobyli lekkoatleci ZTE Radom.

Jakub Smoliński wywalczył tytuł wicemistrza Polski w biegu na 400 m przez płotki. W Białymstoku na podium stanęła również Aneta Rydz.

Podopieczny Ireneusza Zgrzebnickiego w finale biegu 400 m przez płotki uzyskując 50.46 poprawił najlepszy czas w tym sezonie. Zawodnika RLTL ZTE Radom pokonał jedynie Patryk Dobek (SKLS Sopot). Reprezentanta kraju uzyskał czas 49.53. Dziewiąte miejsce na 400 m ppł zajął Piotr Szewczyk (53.66). Trzynasty był natomiast Robert Mnich (55.20).

Z brązowym medalem wywalczonym w skoku wzwyż do Radomia wróci Aneta Rydz. Podopiecznej Piotra Gosa do podium wystarczyło pokonanie wysokości 1.78. Takim samym wynikiem zakończyła występ Paulina Wal (AZS Politechnika Opolska).

W biegu na 3000 m z przeszkodami Mateusz Kaczor sklasyfikowany został dziesiąty (9:46.66). W tej samej konkurencji wśród kobiet szósta była Danuta Woszczek (Olimp Kozienice) - 10;44.75.

Dziesiąty Mateusz Kaczor był też na 5000 m (14:33.91).

Chodu na 1000 metrów nie ukończył Jacek Cyngot z Olimpu Kozienice.