Martyna Kotwiła, lekkoatletka RLTL ZTE Radom ze srebrem Halowych Mistrzostw Polski seniorów w biegu na 200 metrów!

Michał Nowak
Martyna Kotwiła (druga z lewej) zajęła drugie miejsce podczas Halowych Mistrzostw Polski seniorów w Toruniu. Tomasz Kasjaniuk / PZLA
Po zeszłotygodniowych medalach w Halowych Mistrzostwach Polski U20, Martyna Kotwiła odniosła kolejny sukces! Tym razem lekkoatletka RLTL ZTE Radom zdobyła srebro wśród seniorów! Brązowy medal zdobył natomiast Patryk Kozłowski w biegu na 800 metrów.

Podopieczna trener Bożeny Jadczak tydzień temu była trzecia w biegu na 60 metrów w kategorii U20 oraz pierwsza w biegu na 200 metrów w tej samej kategorii. Na dłuższym dystansie czasem 23.87 ustanowiła nowy rekord Polski U20. Tym razem startowała wśród seniorek i także spisała się znakomicie!

W eliminacjach radomianka pobiegła z czasem 24.19, wygrała swój bieg kwalifikacyjny. Był to drugi czas eliminacji. W finale także spisała się kapitalnie. Osiągnęła wynik 23.98 i zapewniła sobie srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów. Zwyciężyła Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) z czasem 23.12, a na najniższym stopniu podium stanęła Agata Forkasiewicz (KS AZS AWF Wrocław) z rezultatem 24.13.

Medal z Torunia przywiózł także Patryk Kozłowski. Zawodnik ten był trzeci w biegu na 800 metrów, który ukończył z czasem 1:50.57. Wygrał Adam Kszczot z wynikiem 1:48.08, przed Mateuszem Borkowskim, który przebiegł linię mety w czasie 1:48.23 (obaj RKS Łódź).

Kozłowski pobiegł także na 1500 metrów i na tym dystansie był piąty z czasem 3:50.66. Do podium zabrakło półtorej sekundy. Wygrał Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz - 3:48.05) przed Grzegorzem Kalinowskim (MKL Toruń - 3:48.26) i Arturem Ostrowskim (KB Sporting Międzyzdroje - 3:49.11).

W biegu na 3000 metrów na piątym miejscu uplasował się Mateusz Dębski, który zakończył rywalizację z wynikiem 8:26.71. Do podium zabrakło mu nieco ponad trzech sekund. Wygrał Adam Czerwiński (WKS Wawel Kraków - 8:19.46) przed Romanem Kwiatkowskim (OKS Start Otwock - 8:21.47) i Dawidem Maliną (8:23.17).

Także piąty był Patryk Adamczyk na dystansie 400 metrów. Biegacz RLTL ZTE Radom osiągnął czas 47.04. Wygrał Jakub Krzewina (WKS Śląsk Wrocław - 46.15) przed Rafałem Omelko (KS AZS AWF Wrocław - 46.33) i Karolem Zalewskim (KS AZS UWM Olsztyn - 46.35).