Medalowe żniwo zawodników RLTL ZTE Radom podczas lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Toruniu

Michał Nowak
Martyna Kotwiła zdobyła dwa z sześciu medali dla RLTL ZTE Radom podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Toruniu. Pobiła też rekord Polski. Tomasz Kasjaniuk / PZLA
Sześć medali - trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy - zdobyli lekkoatleci RLTL ZTE Radom podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Toruniu. Radomianie wygrali klasyfikację klubową.

Dwa z sześciu medali zdobyła w biegach na 60 (brąz) i 200 metrów (złoto) Martyna Kotwiła. Pisaliśmy już o tym TUTAJ. Zawodniczka zaprezentowała się znakomicie i pobiła rekord Polski U20 w biegu na 200 metrów!

W niedzielne popołudnie radomianie dołożyli jeszcze cztery medale.

W trójskoku w kategorii U20 na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Krzemiński, który osiągnął wynik 14.38. Wyprzedził on Bartosza Leszczuka z AZS UMCS Lublin (14.26) i Przemysława Łyskawego (Prefbet Śniadowo Łomża, 14.18).

Złoty medal zawisł również na szyi Krzysztofa Turskiego w biegu na 800 metrów U20. Zawodnik radomskiego klubu wygrał swój bieg eliminacyjny z wynikiem 1:57.48, ale był to dopiero piąty czas całych kwalifikacji. W finale jednak Turski zaprezentował się znakomicie, poprawił ten wynik o blisko trzy sekundy (1:54.59) i zwyciężył wyprzedzając Patryka Kocaka (WLKS Nowe Iganie, 1:55.69) i Piotra Różyckiego (MUKS Płock, 1:55.82).

Srebro w biegu na 400 metrów U20 wywalczyła natomiast Natalia Wosztyl, która dobiegła na metę z czasem 55.48. Zwyciężyła Karolia Łozowska z KS Podlasie Białystok (55.19), a na najniższym stopniu podium stanęła Susane Lachele z KS Gwardia Piła (56.19).

Drugi w biegu na 60 metrów przez płotki był natomiast Olgierd Michniewski, który zakończył rywalizację z rezultatem 8.05. Zwyciężył Michał Sierocki (AZS UMCS Lublin, 7.88), a trzeci był Michał Wilk (UKS LA Basket Warszawa, 8.08).

Klub RLTL ZTE Radom zwyciężył w klasyfikacji klubowej mistrzostw.

Tymczasem za tydzień, również w Toruniu, odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski seniorów. Wystartują w nich również zawodnicy RLTL ZTE Radom: Martyna Kotwiła (bieg na 200 metrów), Patryk Adamczyk (400 m), Mateusz Dębski (3000 m), Patryk Kozłowski (800 i 1500 m) oraz Alicja Wiernicka (800 m).