Mistrzostwa Europy juniorów w Grosseto

Natalia Woszyl w biegu sztafetowym wraz z koleżankami z reprezentacji Polski zajęła czwarte miejsce. pzla.pl
Ostatnią konkurencją lekkoatletycznych mistrzostw Europy juniorów w Grosseto był finał biegu sztafetowego 4x400 metrów w składzie z reprezentantką ZTE Radom, Natalią Wosztyl. Reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce. Do brązowego medalu zabrakło sporo 0.80 sekundy.

Kilka godzin wcześniej w finale biegu na 400 metrów przez płotki biegała Natalia Wosztyl, która do finału dostała się z piątym czasem.
Natalia Wosztyl zajęła w finale szóste miejsce z nowym rekordem życiowym 58.40 sekundy.

W niedzielę biegała także Martyna Kotwiła w sztafecie 4x100 metrów, ale nasza reprezentacja nie zdołała zakwalifikować się do finału.

Dwa razy siódme miejsce
W sobotę w dwóch finałach wystartowali radomianie. Martyna Kotwiła była siódma 200 metrów z czasem 24.14 sekundy.
Także siódmy w finale na 1500 metrów był Mateusz Dębski z czasem 3.58.55 minuty.
W sobotę biegał także, ale w półfinale na 800 metrów, Patryk Kozłowski z ZTE Radom.
Uzyskał dopiero siedemnasty czas 1.51.61 minuty i nie zakwalifikował się do finału.
W Grosseto startowały także Joanna Hajdrowska z konkursie rzutu oszczepem i Izabela Smolińska w biegu na 400 metrów przez płotki. Obie nasze reprezentatki nie przebrnęły eliminacji.