IV liga. Kłopoty z utrzymaniem Szydłowianki

Kamil Lewiński (z prawej), zawodnik Szydłowianki
Kamil Lewiński (z prawej), zawodnik Szydłowianki Piotr Stańczak
Piłkarze mazowieckiej czwartej ligi rozegrali 35 kolejkę. Szydłowianka po dramatycznym meczu przegrała z Mazurem w Karczewie i wylądowała na spadkowym czternastym miejscu. Nadzieje na remis odżyły w 90 minucie, kiedy Kamil Lewiński strzelił gola na 4:3, ale na wyrównanie już nie starczyło czasu.

Ze strefy spadkowej wydostał się LKS Promna, dzięki remisowi w meczu z Orłem Wierzbica. Promna liczyła jednak na komplet punktów, ale w drugiej połowie nadzieje odebrał Przemysław Śliwiński, który doprowadził do wyrównania.

Los jednak zarówno Szydłowianki jak i Promnej jest bardzo trudny. Z czwartą ligą bowiem może się pożegnać także zespół, który zajmie na koniec sezonu 13 miejsce. Wszystko związane jest z tym, że z trzeciej ligi może oprócz Huraganu Wołomin spaść także Ursus Warszawa.

Pewne trzy punkty zdobyli piłkarze Pilicy Białobrzegi, pokonując u siebie Piaseczno. Bardzo blisko wygranej był Oskar Przysucha w Jazgarzewie ze Spartą. Gracz Oskara, Jakub Sapieja w 86 minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Był to jednak jedenasty kolejny nie przegrany mecz wyjazdowy Oskara.

Wyniki 35 kolejki.
LKS Promna - Orzeł Wierzbica 1:1 (1:0), Sokół 17 - P. Śliwiński 70,
Pilica Białobrzegi - UMKS Piaseczno 3:1 (3:0), Obłuski 11, Paterek 20, 31 - Samoraj 57,
Mazur Karczew - Szydłowianka Szydłowiec 4:3 (2:1), Gałązka 10, Raszka 38, 48, Pasik 68 - Kalbarczyk 34, Lewiński 63, 90,
Sparta Jazgarzew - Oskar Przysucha 0:0,
KS Konstancin - Wilga Garwolin 1:2 (1:1), Wrażeń 37 - Talar 41, Wiechowski 76 ,
Mszczonowianka Mszczonów - Grom Warszawa 2:2 (1:1), Gregorowicz 11, Cudny 74 - Dukalski 2, Wojciechowski 83,
KS Raszyn - Błonianka Błonie 2:8 (0:4), Prażuch 74, Sieradzki 87 - Sieński 8, 18, 36, 47, 62, 86, Zdanowicz 41, Schamlewski 77,
Znicz II Pruszków - Victoria Sulejówek 1:2 (1:1), Stryjewski 66 - Lach 32, Wocial 75,