Fragment meczu Centrum - Powislanka. Z lewej Jakub Cieciura
Fragment meczu Centrum - Powislanka. Z lewej Jakub Cieciura S. Szymczak
Na inaugurację nowego sezonu w radomskiej "okręgówce" zanotowano kilka niespodzianek.

Centrum Radom - Powiślanka Lipsko 3:0 (2:0)
Bramki:Elertowicz 30, Hebda 42, Wnuk 76.
Centrum:Samb (75 Bochniewski) - Elertowicz (85 Wróblewski), Wiatrak, Blank, Grylak, Strzelecki, Pacyna (66 Tworek), Paliwoda, Dynya (63 Kasprzyk), Wnuk, Ł. Hebda (70 Podkowa).
Powiślanka: Rak - Król (73 Michałek), Bajor, Bzikot, Cieciura (85 Krawczyk), Gajos (56 Kostrzewa), Kwiatkowski (68 Fulara), Lasota (46 Gardynik, Woźniak (80 Korczak), Zięba.
Bardzo udany debiut w roli trenera Centrum zaliczył Dariusz Różański. Jego zespół zagrał dobry mecz i zasłużenie wygrał. Przy stanie 2:0, kilka minut odważniej zaatakowała Powiślanka, trafiła nawet w poprzeczkę, ale tego dnia to Centrum było drużyną lepszą. W końcówce mogło być 4:0, ale Kacper Wnuk nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił Tomasz Rak.

Legion Głowaczów - KSWarka 0:3 (0:0)
Bramki:Madetko 53, Mińkowski 58, Bubiec 77
Warka:Przepiórka, Żak, Jadacki, Wierzbicki, Szydło (80 Bińkowski), Majewski (87 Witkowski), Pacholski (70 Woźniak), Mińkowski, Madetko, Ząbkowski (46 Bubiec), Jałocha.
Derby sąsiednich gminy udane dla wareckiego zespołu. Tutaj też udany debiut trenerski zaliczył Mariusz Kotański. - Cieszymy się ze zwycięstwa, bo odniesione zostało w dobrym stylu - mówi Kamil Witkowski, dyrektor sportowy Warki, w przeszłości...prezes Legionu.

Skaryszewianka Skaryszew - Zawisza Sienno 1:6 (0:4)
Bramki:Młynek 17, Kutera 19, 84, S. Klaus 34, M. Klaus 44, 55 dla Zawiszy
Zawisza: Chadała (84. Mazurkiewicz) - Kubiak, R.Lasocki, D.Lasocki, Mroczkowski (80. Sus), Barański (66. Sitek), Strąk, M.Klaus, S.Klaus, Kutera (82. Pstrąg), Młynek.
Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał. Zaskakują przede wszystkim rozmiary wygranej.

Iłżanka Kazanów - Szydłowianka Szydłowiec 3:1 (2:0)
Bramki: Dypa 40, Owczarek 43, Lesisz 85 - Rogala 63 .
Iłżanka:Styczeń – Dypa, Lewandowski, Cheda, Stolarek, Ginał, Ciechanowski, Owczarek, Michalik, Lesisz, Kozera.
Szydłowianka: Czyż – Grymuła, Chwaliński (78. Karpeta), Zagórski, Biela, Kumoch, Śledź, Mosiołek, Siwak, Rogala, Bilski (80. Kowalczyk).
To chyba największa niespodzianka pierwszej kolejki. Szydłowianka po spadku z czwartej ligi, kompletnie się nie pozbierała i dość nieoczekiwanie przegrała w Kazanowie.

Pilica Nowe Miasto - Mazowsze Grójec 1:3 (1:0)
Bramki: Krzemiński 20 – Cackowski 51, Grodzki 74, Złoch 89.
Mazowsze: Almir – Derewicz, Wysocki, Lisiecki, Gałka, Złoch, Cackowski, Nojek M. (46. Małecki), Czerepok (46. Sygnarek A.), Sobczak (89. Sobczak), Orłowski (61. Grodzki)
W derbach powiatu grójeckiego Mazowsze było lepszą drużyną, ale do przerwy grójczanie nie wykorzystali kilku dogodnych okazji i to Pilica objęła prowadzenie. Grójczanie ruszyli do odrabiania strat od razu po przerwie. W 51.minucie przed samym polem karnym ręką zagrał jeden z obrońców Pilicy. Do rzutu wolnego poszedł doświadczony Dariusz Cackowski i ładnym uderzeniem wyrównał wynik. Kwadrans później po szybkim ataku precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego prowadzenie żółto-niebieskim zapewnił rezerwowy Paweł Grodzki.

Zwolenianka Zwoleń - Jodła Jedlnia Letnisko 0:2 (0:2)
Bramki:Zakrzewski 8 , samobójcza 44.
Jodła:Zięba - Skórnicki,Gromski,Osiński, Damian Gutkowski (75 Miecznikowski),Rutka,Kiraga,Czarnecki(70 Gałan),Pysiak,Zakrzewski(70 Spyt),Skowroński.
Jodła dość przeciętnie prezentowała się w meczach towarzyskich, ale piłkarze trenera Tomasza Dziubińskiego pokazali, że to liga jest najważniejsza. Już do przerwy drużyna gości zdobyła dwa gole i po zmianie stron kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku.

Gracja Tczów - Proch Pionki 0:1 (0:0)
Bramki:Kołodziej 47
Proch: Majos - Czerski, Jaroszek, Kowalkowski, Kapusta, Kozicki (85 Borzęcki), Sobieraj, Kołodziej, Cierzuch (46 Denkiewicz), Nqabeni (79 Sałek), Szczepański (46 Bańcerowski).
Ozdobą meczu była bramka zdobyta przez Mateusza Kołodzieja w 47 minucie. Uderzył on z 30 metrów i piłka odealnie wpadła w „okienko”. Proch męczył się z dobrze broniącym zespołem Gracji.
- Szkoda, bo jeden strzał zaważył na naszej porażce, a staraliśmy się ambitnie o to, aby na inaugurację zdobyć jeden punkt - powiedział Andrzej Solecki, kierownik Gracji Tczów.

Mogielanka Mogielnica - Zamłynie Radom 1:0(1:0)
Bramka:Ostrowski 15
Mogielanka powróciła do ligi okręgowej po kilkuletniej przerwie i ten powrót zaliczyła udany. - To była walka przez 90 minut z obu stron, a uważam, że wygrał zespół bardziej zdeterminowany, który bardziej chciał wygrać - mówi Robert Rogala, trener radomskiego Zamłynia.