Piotr Wlazło, wychowanek Radomiaka bohaterem 19 kolejki Lotto Ekstraklasy

Piotr Wlazło.
Piotr Wlazło. wisła płock
Piotr Wlazło, wychowanek Radomiaka Radom, obecnie piłkarz Lotto Ekstraklasy Wisły Płock na ustach całej piłkarskiej Polski. Podczas meczu 19 kolejki, Lotto Ekstraklasy, Wisła Płock - Ruch Chorzów strzelił gola z ... 50 metrów, który dał wygraną Wiśle i trzy cenne punkty.

Piotr Wlazło ustrzelił w sobotę w meczu przeciwko Ruchowi Chorzów hat-tricka. Jakby tego było mało, trzeci gol "Belka" to był prawdziwy majstersztyk. Wychowanek Radomiaka trafił prawie z połowy boiska!.

Przed tygodniem gratulując "Belkowi" dobrego meczu przy Łazienkowskiej, życzyliśmy pierwszego gola w ekstraklasie. Odpowiedział w znakomitym stylu strzelając od razu trzy gole, a ten ostatni był niesamowitej urody.

Takich goli z połowy boiska nie strzela się na co dzień. W 78. minucie Piotr Wlazło przejął piłkę na własnej połowie, podciągnął z nią kilka metrów i widząc wysuniętego na 16 metr bramkarza Ruchu Libora Hrdlicka postanowił uderzyć bezpośrednio na bramkę. Trafił idealnie pod poprzeczkę zdobywając pięknego gola, który bez wątpienia będzie kandydował do miana bramki sezonu!

- Myślę, że bramka Piotrka Wlazły już dzisiaj może kandydować do gola roku. Takie rzeczy nie dzieją się codziennie. Duży szacunek - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Wisły Marcin Kaczmarek.

Wisła przegrywała na własnym stadionie z Ruchem 2:3, ale dzięki m.in. znakomitej postawie wychowanka Radomiaka wygrała ostatecznie 4:3, przełamując passę dziewięciu kolejnych meczów bez zwycięstwa.

Wielkie brawa dla Piotra Wlazło, wychowanka Radomiaka.