Radomiak Radom w poniedziałek ma dzień wolny od zajęć. Od wtorku przygotowania do meczu z Olimpią Elbląg

Fragment meczu, Olimpia - Radomiak. W akcji Mateusz Kochalski, bramkarz radomskiego zespołu. gazeta pomorska
Radomiak w czwartej kolejce przegrał dość pechowo 0:1 z Olimpią w Grudziądzu. Gola zieloni stracili z rzutu karnego w 56 minucie. Radomianie też mieli rzut karny, w 94 minucie, ale strzał Łukasza Pietronia obronił golkiper Olimpii.

Do wykonywania jedenastek był wyznaczony Rossi Leandro, ale tego futbolisty już na boisku nie było. Nikt za bardzo nie chciał wziąć na siebie wykonania karnego w doliczonym czasie gry, jeszcze przy niekorzystnym wyniku. Piłkę wziął Łukasz Pietroń. Strzelił dobrze, w prawy róg bramkarza, mocno, po ziemi, ale Wojciech Muzyk wyciągnął się jak struna i odbił futbolówkę. Szkoda, bo Radomiak zasłużył na jeden punkt w tym meczu. Rywal, spadkowicz z pierwszej ligi, wcale nie okazał się taki mocny. Strata punktów, bardzo boli.

Poniedziałek był dniem wolnym od zajęć. Od wtorku sztab trenerski wraz z piłkarzami przygotowuje się do sobotniego meczu z Olimpią Elbląg. ten mecz rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 18 na miejskim stadionie przy ulicy Narutowicza 9.

Po karencji za czerwoną kartkę do dyspozycji trenera Dariusza Banasika będzie już podstawowy bramkarz, Artur Haluch. Czy jednak zagra w wyjściowym składzie? Rezerwowy golkiper, Mateusz Kochalski, na dodatek młodzieżowiec bardzo dobrze zagrał w dwóch meczach, z GKS Bełchatów i Olimpią Grudziądz.

Wszystko wskazuje na to, że do dyspozycji trenera Radomiaka, będzie także Brazylijczyk, Rossi Leandro, który już po 10 minutach zeszedł z boiska w Grudziądzu. Narzekał na staw skokowy, ale już ponoć jest wszystko w porządku.

W meczu z Olimpią Elbląg szczególnie będą się chcieli pokazać dwaj byli piłkarze tego klubu, a obecnie Radomiaka, Damian Szuprytowski i Łukasz Pietroń. Szansę gry w wyjściowym składzie ma na ten moment tylko raczej ten pierwszy.

Tradycyjnie jak przed każdym domowym meczem Radomiaka, w sobotę wraz z Echem Dnia, ukaże się bezpłatny dodatek Echo Radomiaka. W nim szeroka zapowiedź konfrontacji z zespołem z Elbląga.

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!