Kolejna porażka Uniwersytetu Radom w pierwszej lidze. Radomscy szczypiorniści tym razem przegrali w Świdnicy

Michał Nowak
Uniwersytet Radom przegrał na wyjeździe z ŚKPR Świdnica
Uniwersytet Radom przegrał na wyjeździe z ŚKPR Świdnica Joanna Gołąbek / archiwum
Kolejnej porażki w pierwszej lidze doznał Uniwersytet Radom, który tym razem przegrał na wyjeździe z ŚKPR Świdnica 22:28.

ŚKPR Świdnica - KS Uniwersytet Radom 28:22 (11:9)
Uniwersytet: Sulima, Markowski, Chudzik - Włoskiewicz 6, Gruszczyński 4, Kowalczyk 4, Kubajka 3, Pomiankiewicz 2, Jurgilewicz 1, Pawelec 1, Misalski 1, Kiraga, Stanik, Wasik, Banaczek.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania była bardzo wyrównana. Drużyny zmieniały się na prowadzeniu, ale było ono maksymalnie jednobramkowe. Dopiero w końcówce gospodarze odskoczyli na dwa trafienia i z taką przewagą zakończyli pierwsze 30 minut. Tuż po przerwie miejscowi zdobyli trzy bramki z rzędu (14:9), a w kolejnych minutach odskoczyli z wynikiem radomianom. Kwadrans przed końcem było 20:13. Podopieczni trenera Mariusza Greli próbowali odrobić stratę, ale grając bramka za bramkę nie byli w stanie tego zrobić i ostatecznie przegrali 22:28 notując kolejną porażkę na pierwszoligowych parkietach.