Szczypiorniści Uniwersytetu Radom przegrali w pierwszej lidze na wyjeździe z Siódemką Miedź Legnica

Michał Nowak
Uniwersytet Radom przegrał na wyjeździe z Siódemką Miedź Legnica 26:31.
Uniwersytet Radom przegrał na wyjeździe z Siódemką Miedź Legnica 26:31. Joanna Gołąbek / archiwum
Po zeszłotygodniowej niespodziance i pokonaniu wyżej notowanego zespołu Olimpii Piekary Śląskie, tym razem Uniwersytet musiał uznać wyższość rywali. Radomianie przegrali na wyjeździe z Siódemką Miedź Legnica 26:31.

Siódemka Miedź Legnica - Uniwersytet Radom 31:26 (18:12)
Siódemka: Mazur, Stachurski - Mosiołek 8, Płaczek 5, Gregułowski 4, Piróg 3, Ziemiński 3, Piwko 3, Skiba 2, Koprowski 2,Drozdalski 1, Majewski, Przybylak, Bogudziński.
Uniwersytet: Markowski, Sulima, Baran - Włoskiewicz 8, Mroczek 7, Pomiankiewicz 5, Gruszczyński 3, Kiraga 2, Jurgilewicz 1, Socha, Stanik, Misalski, Kubajka.

Już od samego początku inicjatywa w tym meczu należała do gospodarzy. Po sześciu minutach było 3:0, a po 22 przewaga miejscowych wzrosła do ośmiu trafień (13:5). Kolejne fragmenty pierwszej połowy były nieco lepsze dla Uniwersytetu. Po bramce Kacpra Kiragi strata zmalała do pięciu bramek (15:10). Ostatecznie na pierwszą połowę Miedź schodziłą z wynikiem 18:12.

W drugiej połowie przebieg gry się nie zmienił. Wciąż ekipa z Legnicy kontrolowała boiskowe wydarzenia i ostatecznie zwyciężyła 31:26 i zainkasowała trzy punkty do ligowej tabeli.

Tymczasem z rozgrywek pierwszej ligi wycofała się ekipa Moto-Jelcz Oława. Wszystkie spotkania z udziałem tego zespołu mają zostać anulowane, a więc w statystykach pojawią się wyniki 0:0. Spowoduje to więc mały awans Uniwersytetu Radom w tabeli rozgrywek pierwszej ligi.