Uniwersytet Radom pokonał we własnej hali MTS Chrzanów. Ważna wygrana podopiecznych trenera Mariusza Greli

Michał Nowak
Uniwersytet Radom pokonał u siebie MTS Chrzanów.
Uniwersytet Radom pokonał u siebie MTS Chrzanów. Tadeusz Klocek
Szczypiorniści Uniwersytetu Radom w meczu „o sześć punktów” pewnie pokonali we własnej hali MTS Chrzanów, sąsiada w ligowej tabeli przed tym spotkaniem.

Uniwersytet Radom - MTS Chrzanów 29:17 (13:9)
Uniwersytet: Sulima, Markowski, Baran - Mroczek 7, Rojek 7, Kubajka 3, Kiraga 3, Włoskiewicz 2, Banaczek 2, Jurgilewicz 2, Pomiankiewicz 1, Afanasev 1, Misalski 1, Pawelec, Gruszczyński, Socha.

Przed tym spotkaniem różnica w tabeli pomiędzy oboma zespołami wynosiła zaledwie jedno „oczko”. W sobotę jednak zdecydowanie lepsi byli radomianie, którzy zgarnęli komplet punktów.

Początek nie zwiastował jednak tak wysokiego zwycięstwa, bowiem po paru minutach było 0:4. Gospodarze prowadzenie objęli dopiero pod koniec pierwszej połowy, ale do końca go już nie oddali i zdobyli trzy punkty.

Sobotnie spotkanie było okazją do debiutu dla Dmitrija Afanasjeva, ale głównymi postaciami gospodarzy byli Piotr Rojek i Grzegorz Mroczek, którzy zdobyli po siedem bramek.