Uniwersytet Radom przegrał u siebie z ASPR Zawadzkie. O porażce przesądziła fatalna w wykonaniu radomian pierwsza połowa

Michał Nowak
Uniwersytet Radom przegrał u siebie z ASPR Zawadzkie 27:31. Paweł Kowalczyk (z piłką) zdobył osiem bramek. Joanna Gołąbek
Szczypiorniści Uniwersytetu Radom dość niespodziewanie przegrali we własnej hali z niżej notowanym w tabeli przed tą kolejką ASPR Zawadzie. Gospodarze zapłacili wysoką cenę za fatalną pierwszą połowę.

Uniwersytet Radom - ASPR Zawadzkie 27:31 (8:18)
Uniwersytet: Sulima, Chudzik - Mroczek 8, Kowalczyk 8, Jurgilewicz 3, Gruszczyński 2, Kubajka 2, Włoskiewicz 2, Pomiankiewicz 1, Banaczek 1, Socha, Stanik, Afanasjev, Pawelec, Misalski, Kiraga.

Mecz od początku nie układał się po myśli podopiecznych trenera Mariusza Greli (1:5). Na chwilę radomianie zmniejszyli stratę (5:7), ale w drugiej części pierwszej połowy ponownie inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy po 30 minutach prowadzili różnicą aż dziesięciu bramek (8:18)!

W drugiej odsłonie zespół Uniwersytetu rozpoczął pogoń, ale wciąż utrzymywała się wysoka przewaga rywali. W 36 minucie było 11:22, a niespełna kwadrans później 18:28. Świetna końcówka w wykonaniu radomian, którzy zdobyli siedem bramek z rzędu, nie wystarczyła jednak, aby dogonić przeciwnika i ostatecznie goście wygrali różnicą czterech trafień (27:31).

Przed tą kolejką zespół ASPR Zawadzkie był w tabeli za Uniwersytetem, a dzięki kompletowi punktów zdobytemu w sobotę, przegonił radomian w klasyfikacji. Radomianie spadli więc na dwunastą pozycję w tabeli grupy B pierwszej ligi i ich sytuacja nie jest najlepsza, bowiem ich przewaga nad przedostatnią Politechniką Anilaną Łódź wynosi zaledwie jeden punkt.