Uniwersytet Radom przegrał w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO w wyjazdowym meczu pierwszej ligi

Michał Nowak
Uniwersytet Radom przegrał na wyjeździe z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski 25:29. Joanna Gołąbek / archiwum
Szczypiorniści Uniwersytetu Radom przegrali 25:29 wyjazdowym spotkaniu z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski w rozgrywkach pierwszej ligi.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - KS Uniwersytet Radom 29:25 (12:15)

Radomianie rozpoczęli to spotkanie od nieudanej akcji. Rzut Grzegorza Mroczka obronił Michał Piątkowski. Po szybkiej kontrze Grzegorz Sobut otworzył wynik tego spotkania. Chwilę później wyrównał po dobitce Adrian Gruszczyński. Po sześciu minutach gry było 2:2.

Potem worek z bramkami się rozwiązał. Uniwersytet radził sobie naprawdę dobrze. Po golu Marka Kubajki z rzutu karnego było 2:4. Mimo dobrej postawy bramkarza gospodarzy, radomianie uzyskali przewagę. Po trafieniu ze skrzydła Mateusza Jurgilewicza Uniwersytet prowadził różnicą czterech bramek (4:8) i tę przewagę utrzymywał w kolejnych minutach. W 23 minucie kontratak wykorzystał Kubajka (8:13). Na przerwę podopieczni trenera Mariusza Greli schodzili z trzema bramkami przewagi (12:15).

Tylko jedno trafienie w pierwszych siedmiu minutach drugiej połowy zanotowali przyjezdni. W tym czasie ekipa KSZO zdobyła natomiast pięć bramek i objęła prowadzenie (17:16).

Trwała dobra seria zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego po świetnej akcji doświadczonego Grzegorza Sobuta było już 20:17 i o czas poprosił trener Mariusz Grela.

Po powrocie do gry, radomianie zmniejszyli stratę. Po dobrej kontrze do siatki trafił Mateusz Jurgilewicz i było tylko 21:20. Szybko jednak drużyna KSZO przejęła ponownie inicjatywę. W 52 minucie bramkę rzucił Filip Chmielewski i różnica znów była znaczna (24:20). Tej straty zespołowi Uniwersytetu nie udało się już odrobić. Miejscowi utrzymywali prowadzenie i ostatecznie wygrali 29:25.

Sytuacja radomian w tabeli zaplecza ekstraklasy nie jest najlepsza. Podopieczni trenera Mariusza Greli zajmują obecnie 13. lokatę z dorobkiem 20 punktów zdobytych w 20 meczach. Zespół będzie miał jednak teraz czas na spokojny trening, bowiem następna kolejka ligowa zostanie rozegrana dopiero w połowie kwietnia.