Piłkarze ręczni AZS Politechniki Radom przegrali ze Stalą Mielec

/W.Ł./
Mimo wysokiej porażki AZS Politechniki, najlepszym zawodnikiem w radomskiej drużynie był bramkarz Łukasz Kowalski. Tadeusz Klocek
W meczu siódmej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych AZS Politechnika Radom przegrała ze Stalą Mielec 26:42.

AZS Politechnika - Stal Mielec 26:42 (11:19).

AZS Politechnika: Kowalski, Kuczyński - Dąbrowski 5, Kulik 4 (2), Świeca 4, Janasz 3, P. Misiewicz 3 (3), Mroczek 2, Kalita 2, K. Misiewicz 1, Guzik 1, Przykuta 1, Cupryś 0, Sieczka 0,

Karne: 6/5 (rzut Mroczka odbił Lipka). Kary: 6 minut (Świeca, Janasz i Guzik po 2).

Stal: Lipka, Jarosz - Janyst 13 (1), Sobut 9, Babicz 8 (1), Kubisztal 4, Basiarz 4, Krzysztofik 2, Gawęcki 2, Wilk 0.

Karne: 4/2 (rzut Janysta odbił Kowalski, Wilk trafił w poprzeczkę). Kary: 6 minut (Janyst, Kubisztal, Basiarz po 2).

Wizyta spadkowicza w ekstraklasy i aktualnego lidera tabeli zgromadziła na trybunach radomskiej hali liczną rzeszę kibiców. Spotkanie obserwowało około 300 sympatyków szczypiorniaka, w tym spora grupa kibiców mieleckiej Stali.

DWA RAZY PROWADZILI

Początek spotkania należał do radomian, którzy po golu Pawła Świecy prowadzili 1:0. Szybko wyrównał Łukasz Janyst, ale ponownie Politechnika wyszła na prowadzenie po bramce Rafała Janasza. Pierwsze minuty zapowiadały twardy i zacięty pojedynek. Nic z tych rzeczy, goście zaczęli "odjeżdżać" z wynikiem i już w 13 min. było 5:9. Gol za golem z kontr zdobył prawoskrzydłowy Janyst, który w całym meczu zdobył 13 bramek. - To nie mój rekord zdobytych bramek w jednym meczu, kiedyś rzuciłem 16 - mówił po spotkaniu skrzydłowy mielczan.

WYCHOWANEK ELTASTU

Lider tabeli i absolutny pewniak do awansu - Stal na początku drugiej połowy niemiłosiernie podkręciła tempo gry i w 35 min. goście prowadzili już 25:11. Niemoc strzelecką AZS przełamał Świeca, który zdobył pierwszą bramkę w tej części gry (37 min.). Bramkę za bramką zaczął zdobywać dla Stali, wychowanek Eltastu Radom, Grzegorz Sobut. W Politechnice dobrze zaprezentował się Bartłomiej Dąbrowski, który powrócił do gry po dłuższej kontuzji. - Bartek będzie rywalizował o miejsce na lewym skrzydle z Przemkiem Misiewiczem - mówi radomski szkoleniowiec.
W radomskim zespole po raz kolejny bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz Łukasz Kowalski. 15 razy po rzutach graczy z Mielca odbijał piłkę.

W innych meczach: Gwardia Opole - Siódemka Miedz Legnica 15:34, Wisła Sandomierz - ChKS Łódź 30:23, KS SPR Końskie - AZS AWF Biała Podlaska 31:28, ASPR Zawadzkie - Olimpia Piekary Śląskie 38:25, MTS Chrzanów - BKS Bochnia 30:26.
1. Stal 7 14 285:177
2. Miedź 7 10 231:188
3. Zawadzkie 7 10 216:188
4. Końskie 7 9 195:193
5. Chrzanów 7 7 187:188
6. AZS 7 6 193:197
7. Olimpia 7 6 204:221