E.Leclerc Radomka Radom z pierwszą wygraną w sezonie 2016/2017

Michał Nowak
E.Leclerc Radomka Radom odniosła w Jaśle pierwsze zwycięstwo w sezonie 2016/2017. Szymon Wykrota
Siatkarki MKS Leclerc Radomki odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie 2016/2017. Radomianki rywalizują o miejsca 7-8 w drugiej lidze.

W fazie zasadniczej drużyna z Radomia przegrała wszystkie 14 spotkań. W pierwszej rundzie play-off o miejsca 5-8, przegrała w trzech spotkaniach rywalizację z AZS UMCS Lublin, w trzech spotkaniach wygrywając tylko dwa sety.

Podopiecznym trenera Krzysztofa Kubika pozostała już rywalizacja o miejsca 7-8 do trzech zwycięstw z zespołem MOSiRu Jasło, który w poprzedniej rundzie przegrał z Marbą Sędziszów Małopolski.

W pierwszym pojedynku gospodynie dosyć gładko wygrały 3:0 w setach do 14, 21 i 21.

W drugim starciu radomianki postawiły już dużo bardziej wygórowane warunki przeciwniczkom i odniosły długo wyczekiwane, pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach drugiej ligi. Radomka wygrała 3:1 i wyrównała stan rywalizacji.
Kolejne dwa spotkania zostaną rozegrane w Radomiu.

MOSiR Jasło - MKS E.Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:14, 25:21, 25:21)
MOSiR Jasło - MKS E.Leclerc Radomka Radom 1:3 (19:25, 25:16, 23:25, 18:25)