Trzecie miejsce w Rzeszowie. RCS Czarni bez awansu do najlepszej ósemki wśród juniorów w Polsce

Michał Nowak
Juniorzy Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni zajęli trzecie miejsce w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski. Szymon Wykrota
Jedno zwycięstwo i dwie porażki - z takim bilansem zakończyli rywalizację w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski juniorów siatkarze Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni. Podopieczni trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego zakończyli na tym etapie rywalizację i nie awansowali do najlepszej ósemki w kraju.

Radomianie swój udział w turnieju, który odbył się w Rzeszowie rozpoczęli od porażki z gospodarzami, AKS V LO. Miejscowi skrzętnie wykorzystali błędy zespołu z Radomia wygrywając w trzech setach.

Kluczowy w kwestii awansu do turnieju finałowego był drugi pojedynek, z warszawskim Metrem. W rozgrywkach na szczeblu Mazowsza drużyna z Radomia miała lepszy bilans bezpośrednich starć. Tym razem jednak przeciwnik okazał się skuteczniejszy. Czarni przegrali dwa pierwsze sety. W trzecim zwyciężyli, ale w czwartej odsłonie, na przewagi, lepsze było Metro, które zapewniło sobie awans.

W ostatnim meczu, radomianie pokonali Effectora Kielce 3:1 i zajęli ostatecznie trzecią lokatę w turnieju półfinałowym. Ta pozycja nie dała drużynie awansu do najlepszej ósemki tego sezonu w Polsce.