Złoty medal młodzików RCS Czarnych Radom w mistrzostwach Mazowsza

Michał Nowak
Młodzicy RadomskiegoCentrum Siatkarskiego Czarni zajęli pierwsze miejsce w turnieju finałowym mistrzostw Mazowsza. wksczarni.pl
W rozegranym w Kobyłce turnieju finałowym mistrzostw Mazowsza zespół Czarnych zdobył złoty medal. Dwudniowe zmagania były bardzo wyrównane. Podopieczni Arkadiusza Sawiczyńskiego rozpoczęli od dwóch zwycięstw (2:1 z Trójką Kobyłka i MOSWolą Warszawa, też 2:1)

Po pierwszym dniu w turniejowej tabeli prowadzili Czarnych Radom. Huragan Wołomin, niedzielny rywal, plasował się na czwartym miejscu. Do pełni szczęścia brakowało zwycięstwa. Tym razem lepszy okazał się jednak przeciwnik. Zwyciężył 2:1. Takie samo odnotował MOS Wola Warszawa, ale po ostatnim meczu długo nie było wiadomo, która z drużyn cieszyć będzie się z tytułu mistrzowskiego.

Gorączkowe obliczenia małych punktów trwały kilka minut. Czarni i MOS Wola zakończyli zmagania z taką samą ilością punktów. Legitymowali się też takimi samymi setami (5:4). Małe punkty z całego turnieju też były prawie jednakowe (MOS Wola 177:171, Czarni 176:170). Radomianie lepsi okazali się o dwie dziesięciotysięczne! Decydowało dopiero czwarte miejsce po przecinku (MOS Wola Warszawa 1,0350, Czarni Radom 1,0352)!

Końcowa kolejność:
1. RCS Czarni Radom,
2. MOS Wola Warszawa,
3. Trójka Kobyłka,
4. Huragan Wołomin.

Skład RCS Czarnych Radom w turnieju finałowym: Oskar Bondarowicz, Jakub Dembowski, Jakub Fulara, Jakub Grzesik, Kacper Klepacz, Mateusz Kłoda, Maciej Kowalski, Patryk Płatos, Filip Puk, Kacper Sadal, Jakub Sadkowski, Benedykt Skorżyński, Dawid Sawicki, Piotr Skwira, Karol Wasilewski, Jakub Wróbel i Kacper Żaczek.