Cerrad Czarni Radom - Lotos Trefl Gdańsk 3:1.

Atakuje Bartłomiej Bołądź
Atakuje Bartłomiej Bołądź Tadeusz Klocek
W meczu PlusLigi, Cerrad Czarni Radom we własnej hali pokonali Lotos Trefl Gdańsk 3:1. Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu podopiecznych trenera Roberta Prygla, siatkarzy Czarnych.

Cerrad Czarni - Lotos Treflk 3:1 (21:25, 25:22, 30:28, 32:30).

Cerrad Czarni: Kędzierski 2, Bołądź 28, Żaliński 19, Kohut 10, Smith 10, Fornal 13, Watten (libero) oraz Ostrowski, Wiese, Ziobrowski, Gonciarz.

Lotos Trefl: Masny 3, Pietruczuk 3, Schulz 29, Paszycki 10, Gawryszewski 8, Mika 20, Gacek (libero) oraz Stępień, Romać 1, Hebda 3.

MVP meczu został Bartłomiej Bołądź, atakujący Cerradu Czarnych Radom.

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu Cerrad Czarnych Radom. Podopieczni Roberta Prygla podejmowali na swoim terenie drużynę Lotosu Trefla Gdańsk pod presją wygranej. Jak udowodnili, potrafią unieść ciężar presji.

Sobotnie spotkanie otworzył remis (2:2). Stan ten utrzymywał się przez większą część seta (13:13). Pierwszą odsłonę zakończył Jakub Ziobrowski autową zagrywkę (21:25). Druga partia niemal od początku była podyktowana przez radomian (5:1). Kibice mogli oglądać emocjonujące widowisko (7:7). Grę nerwów wygrali ostatecznie Cerrad Czarni Radom (25:22).

Po dziesięciominutowej przerwie większym skupieniem wykazali się gospodarze (7:4), jednak gdańszczanie walczyli o każdą piłkę, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie (11:14). Koncertowa gra na skrzydłach w wykonaniu Wojskowych pozwoliła im wygrać 30:28. Początek czwartej partii był wyrównany, ale sprytna kiwka Wojciecha Żalińskiego dała radomianom prowadzenie (3:2).

Jeszcze w połowie seta nie można było powiedzieć kto dominuje na boisku (12:12). Doskonale dysponowany tego dnia Emanuel Kohut zakończył czwartego seta (32:30). Całe spotkanie padło łupem Wojskowych (3:1) i trzy punkty zostały w Radomiu.