Polska nie dała szans Argentynie

Ewa Nadgrodkiewicz
W meczach przeciwko Argentyńczykom, po raz pierwszy po trzech latach przerwy pojawił się w wyjściowym składzie radomianin Robert Prygiel. P. Mazur
Polscy siatkarze dwukrotnie pokonali Argentynę w Lidze Światowej.

W czwartym spotkaniu Ligi Światowej siatkarzy reprezentacja Polski odniosła czwarte zwycięstwo. W drugiej kolejce "biało-czerwoni" dwukrotnie pokonali Argentynę. W obu spotkaniach grał radomianin Robert Prygiel.

W piątek w poznańskiej "Arenie", nasza reprezentacja wygrała z Argentyną 3:1, a w niedzielę w hali bydgoskiej "Łuczniczki 3:0.

W drugim meczu Polacy nie dali szans Argentyńczykom. Widać było, ze nasi siatkarze mają doskonale rozpracowanego rywala. Podopieczni Raula Lozano, w każdym elemencie byli lepsi. A przede wszystkim w naszym zespole świetnie funkcjonowała zagrywka, z przyjęciem której rywale mieli poważne kłopoty.
W pierwszym secie zagubieni Argentyńczycy zdobyli zaledwie 16 punktów. Wszystko wskazywało na to, że drugi set będzie wyglądał podobnie. Jednak nasi siatkarze, głównie dzięki słabszej grze w ataku, roztrwonili wysoką przewagę (21:15) i w końcówce seta przez moment zrobiło się nerwowo (23:22). T

rzeciego seta "biało-czerwoni" rozpoczęli doskonale. Skuteczna zagrywka, kończący atak ze skrzydeł i środka oraz fantastyczny blok dały naszemu zespołowi przewagę (14:6, 16:9, 19:11, 21:13, 23:16), której nie byli w stanie odrobić rywale.
W najbliższy weekend Polacy zagrają w Chinach (9-10 czerwca), kolejne spotkania również rozegrają na wyjeździe - z Argentyną (16-17 czerwca) i Bułgarią (23-24 czerwca).

Wyniki. Grupa D: Polska - Argentyna 3:1 (23:25, 27:25, 25:17, 25:23); Zagumny, Prygiel, Winiarski, Świderski, Możdżonek, Kadziewicz, Ignaczak (Libero) oraz Gruszka, Kurek. Polska - Argentyna 3:0 (25:16, 25:22, 25:18); Polska: Zagumny, Prygiel, Kadziewicz, Możdżonek, Winiarski, Świderski, Ignaczak (libero) oraz Gruszka, Żygadło. Bułgaria - Chiny 3:1, 3:0.
1. Bułgaria 4 8 12:1
2. POLSKA 4 8 12:3
3. Chiny 4 4 3:12
4. Argentyna 4 4 1:12

Grupa A: Brazylia - Finlandia 3:1, 3:0, Korea Płd. - Kanada 3:1, 3:0.
1. Brazylia 4 8 12:3
2. Korea 4 6 8:7
3. Kanada 4 5 5:10