Kolejna wygrana siatkarzy Cerrad Czarnych Radom! (WIDEO,...

Kolejna wygrana siatkarzy Cerrad Czarnych Radom! (WIDEO, zdjęcia)

/sid/

Echo Dnia Radomskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Radomskie

Kolejna wygrana siatkarzy Cerrad Czarnych Radom! (WIDEO, zdjęcia)

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom pokonali 3:0 AZS Politechnika Warszawska ©T. Klocek

Derbowe spotkanie dwóch drużyn z Mazowsza zgromadziło w miejskiej hali w Radomiu ponownie komplet widzów. Członkowie Klubu Kibica zadbali o to, aby oprawa nawiązała do zbliżającego się Święta Niepodległości. Każdy otrzymał biało-czerwoną chorągiewkę i przed spotkaniem, wszyscy odśpiewali hymn.
Kolejna wygrana siatkarzy Cerrad Czarnych Radom! (WIDEO, zdjęcia)

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom pokonali 3:0 AZS Politechnika Warszawska ©T. Klocek

[galeria_glowna]
Cerrad Czarni Radom - AZS Politechnika Warszawska. Relacja live - zobacz zapis

Radomianie zagrali znakomicie, prowadząc przez cały czas, w każdym z trzech setów. Rywale ani razu, w czasie spotkania, nie wyszli na prowadzenie. Najlepszym zawodnikiem meczu został Jakub Wachnik, przyjmujący Czarnych.

Cerrad Czarni Radom - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:19, 25:17, 25:17).

Czarni: Neroj, Kooistra, Wachnik, Westphal, Kamiński, Piovarci - Kowalski (libero).

Politechnika: Zatko, Gontariu, Pawliński, Szalpuk, Nowak, Gunia - Potera (libero) oraz Adamajtis, Smoliński, Kaczorowski, Kolev, Stępień.

POWIEDZIELI PO MECZU

Jakub Bednaruk, trener AZS Politechnika Warszawska: - Nie jest to przyjemne, przegrać w ciągu siedmiu dni 0:9.
Przegraliśmy w ostatnim tygodniu trzy mecze po 0:3. Ale tak musiał się skończyć, gdy pewny siebie zespół stanął naprzeciwko niepewnego.. W ubiegłym roku byliśmy momentami bezczelni i wygrywaliśmy swoją pewnością. Wtedy mogłem się trochę polansować. Dziś muszę wziąć porażki na siebie. Chciałem coś polepszyć w naszej grze, a zepsułem. Próbujemy naprawiać swoje błędy. Najgorsze jednak jest to, że gramy przestraszeni. Chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony, ale Czarni i my sami nie pozwoliliśmy na to. Najprostsze rzeczy sprawiały nam problemy. Nie mam pretensji do zawodników, zwłaszcza młodych. Zostali rzuceni na głęboką wodę.Robert Prygiel, trener Cerrad Czarnych Radom: - Nie będę ukrywał, że przez ostatni tydzień wykonaliśmy wiele pracy nad mentalnością zawodników. Pamiętam, jak po wygranym meczu z murowanym faworytem czuja się zawodnicy. Chcieliśmy uniknąć spadku mobilizacji. Przekonywaliśmy ich, że muszą być skoncentrowani. Ogromne gratulacje dla zespołu, że zaraz po wygranym meczu, potrafili o tym zapomnieć i skupić się na kolejnym meczu. Jestem dumny z mojej drużyny. Graliśmy bardzo dobrze. Popełniliśmy jeden bezpośredni błąd w ataku. Nie przypuszczałem, że w tak krótkim czasie, doczekamy takich statystyk. Najlepszym zawodnikiem meczu został Jakub Wachnik, ale dla mnie numerem jeden w naszym zespole był Bartłomiej Neroj.

Maciej Pawliński, kapitan AZS Politechnika Warszawska: - Gratuluje Czarnym dobrej gry. My kontynuujemy złą passę. W ciągu tygodnia otrzymaliśmy trzy silne ciosy. Trudno, w tak krótkim czasie pozbierać się, po takich nokautach. Tydzień, to zdecydowanie za mało, aby poprawić grę. Ale myślę, że się otrząśniemy.Bartłomiej Neroj, kapitan Cerrad Czarnych Radom: - Mecz ze Skrą Bełchatów dał nam pewność. Nastawialiśmy się jednak, na bardzo trudne spotkanie. Udało się wygrać 3:0. Nasza forma rośnie. Musimy jednak pamiętać, że jesteśmy beniaminkiem i w każdym meczu jesteśmy teoretycznie słabszym zespołem. Dla nas to święto, że gramy w ekstraklasie, dlatego na treningach i w czasie kolejnych spotkań będziemy dawać z siebie wszystko.

Komentarze

Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Oceniamy naszą władzę

Wideo