Zwycięstwo i przegrana Cerradu Czarnych Radom na turnieju w Elblągu

Michał Nowak
Wojciech Żaliński (w ataku) był najskuteczniejszym zawodnikiem Cerradu Czarnych w meczu z LOTOS Treflem Gdańsk. T.Klocek
Siatkarze Cerradu Czarnych Radom zajęli drugie miejsce w Turnieju Czterech Trenerów, który odbył się w Elblągu. Podopieczni trenera Raula Lozano zanotowali jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Do Elbląga zawitały cztery zespoły, które za trzy tygodnie rozpoczną rywalizację w PlusLidze. Obok Cerradu Czarnych Radom były to: brązowy medalista ubiegłego sezonu, PGE Skra Bełchatów, wicemistrz Polski, LOTOS Trefl Gdańsk oraz Indykpol AZS Olsztyn, który przegrał z Czarnymi rywalizację o dziewiąte miejsce.

W pierwszym dniu zmagań radomianie zmierzyli się z podopiecznymi trenera Andrei Anastasiego. Sobotnie spotkanie wywołało spore zainteresowanie wśród publiczności, która w liczbie ponad dwóch tysięcy stawiła się na trybunach. Wiele emocji przyniósł pierwszy set, który zakończył się dopiero na przewagi wynikiem 28:26. Drugą partię zdecydowanie na swoją korzyść zapisali gdańszczanie, którzy wygrali do 16. W setach numer trzy i cztery górą byli jednak siatkarze z Radomia, którzy dzięki zwycięstwu w tym spotkaniu zapewnili sobie udział w niedzielnym finale. Najskuteczniejszym graczem w zespole Cerradu Czarnych był w tym spotkaniu Wojciech Żaliński, który zdobył 18 punktów.

W drugim meczu półfinałowym Indykpol AZS pokonał po tie-breaku PGE Skrę Bełchatów 3:2 i to właśnie z ekipą z Olsztyna radomianie zmierzyli się w finale elbląskiego turnieju. Niedzielny mecz był bardzo zacięty, o czym świadczy fakt, że każda z czterech rozegranych partii kończyła się na przewagi. W secie otwarcia lepsi okazali się podopieczni trenera Andrei Gardiniego. Radomianie doprowadzili do remisu, wygrywając 27:25, a potem w takim samym stosunku przegrali trzecią odsłonę. Czwarta partia była niezwykle emocjonująca i zakończyła się wynikiem... 35:37.

- Rozmawialiśmy z trenerem Raulem Lozano po niedzielnym spotkaniu, że mecz z Indykpolem był chyba jednym z najlepszych w naszym wykonaniu podczas okresu przygotowawczego. Wynik mógłby być zupełnie odwrotny. Tak jak rezultaty poszczególnych setów pokazują, pojedynek był bardzo zacięty. Było dużo ładnych wymian, gry na wysokim poziomie. Szkoda, że nie wygraliśmy, ale nie robimy z tego tragedii, bo jesteśmy zadowoleni z tego, że praca, którą wykonujemy na treningach procentuje na boisku.

Cerrad Czarni Radom - LOTOS Trefl Gdańsk 3:1 (28:26, 16:25, 25:19, 25:21)
Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (27:29, 27:25, 25:27, 35:37).