Skra bez szans w starciu z Czarnymi w Młodej Lidze

Michał Nowak
Siatkarze RCS-u Cerradu Czarnych Radom nie dali szans PGE Skrze Bełchatów w meczu Młodej Ligi. Mariusz Grotkowski
RCS Cerrad Czarni Radom z trzecim zwycięstwem w tym sezonie Młodej Ligi. Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego pokonali 3:0 PGE Skrę Bełchatów, która zamyka tabelę grupy A.

Pojedynek odbył się w hali Publicznego Gimnazjum imienia Jana Pawła II w Kuczkach w gminie Gózd. Miejsce nie jest przypadkowe, bowiem radomski klub w ramach programu Partnerstwo Regionalne Czarni promuje siatkówkę w gminach regionu radomskiego. Jednym z elementów tej promocji są właśnie mecze Młodej Ligi. Na trybunach pojawili się między innymi Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd czy poseł Marek Suski.

Radomianie nie dali większych szans rywalom w tym spotkaniu. Wyrównana walka w pierwszym secie trwała do drugiej przerwy technicznej. Kilka chwil po niej gospodarze odskoczyli i w końcówce wygrali po ataku Karola Gęborysa 25:21.

Siatkarze RCS-u już od początku drugiej odsłony wypracowali sobie znaczną przewagę. Po ataku Łukasza Zugaja z drugiej piłki było 13:6. Radomianie prowadzili już nawet 21:12, ale rywale wygrali kilka kolejnych akcji dzięki czemu zmniejszyli nieco stratę i set zakończył się wynikiem 25:19.

Trzecia odsłona miała bardzo podobny przebieg do poprzedniej. Ponownie już na początku radomianie wyszli na bezpieczne prowadzenie, które utrzymali do samego końca i triumfowali ostatecznie 3:0 dopisując kolejne trzy punkty do swojego konta.

Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego po szóstej kolejce zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy A Młodej Ligi.

Pozostałe wyniki szóstej kolejki:
grupa A: Łuczniczka Bydgoszcz - Effector Kielce 1:3, Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:0.
Grupa B: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Częstochowa 3:0, BBTS ATH Bielsko-Biała - Cuprum Lubin 3:0, Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel (mecz został przełożony na 5 grudnia).

W następnej kolejce, 21 listopada: AZS Politechnika Warszawska - RCS Cerrad Czarni Radom.