Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studenci medycyny Uniwersytetu Radomskiego świetnie zdali Lekarski Egzamin Końcowy. Wyprzedzili kilka innych uznanych uczelni

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Adepci medycyny Uniwersytetu Radomskiego osiągnęli świetny wynik podczas Lekarskiego Egzaminu Końcowego, wyprzedzając kilka uznanych uczelni w kraju.
Adepci medycyny Uniwersytetu Radomskiego osiągnęli świetny wynik podczas Lekarskiego Egzaminu Końcowego, wyprzedzając kilka uznanych uczelni w kraju. Uniwersytet Radomski
Studenci medycyny Uniwersytetu Radomskiego imienia Kazimierza Pułaskiego osiągnęli świetny wynik podczas Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Przystąpiło do niego 106 żaków, czyli ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Znacznie poprawili oni ogólnopolski wynik uczelni, wyprzedzając między innymi Uniwersytet Medyczny w Lublinie czy Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Studenci medycyny Uniwersytetu Radomskiego świetnie zdali Lekarski Egzamin Końcowy

Podano zbiorcze wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Ze 106 zdających egzamin 104 absolwentów uzyskało pozytywny wynik. Średnia ze wszystkich uzyskanych punktów wyniosła 164,07 punktów (średnia krajowa: 163,47). W zestawieniu ogólnopolskim studenci, którzy po raz pierwszy przystąpili do egzaminu poprawili wynik Uniwersytetu Radomskiego o 8 pozycji i uplasowali się na 7 miejscu. Okazali się oni lepsi od studentów z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetów Rzeszowskiego, Opolskiego czy Zielonogórskiego, jak również Krakowskiej Akademii imienia Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Studenci uzyskali też wysoki wynik maksymalny, bo aż 186 punktów.

Biorąc pod uwagę tylko studentów zdających Lekarski Egzamin Końcowy po raz pierwszy Uniwersytet Radomski wyprzedził nawet Colegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Warszawski Uniwersytet Medyczny. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku studenci medycyny z Radomia zdali egzamin w 100 procentach, ale było ich mniej, bo zaledwie 48 osób. Tym razem do egzaminu przystąpiło ponad dwa razy tyle adeptów medycyny.

Co zmieniło się na kierunku lekarskim przez ostatni rok? Przez miniony rok wzbogaciliśmy kadrę wysoko wykwalifikowanych pracowników i wciąż poprawiamy bazę kliniczną. Współpraca ze szpitalami radomskimi układa się znakomicie. Ponadto współpracujemy z podmiotami leczniczymi takimi jak: Świętokrzyskie Centrum Pediatrii w Kielcach oraz szpitalami w Kozienicach i Starachowicach

– tłumaczy doktor habilitowana inżynier Emilia Klimaszewska, profesor Uniwersytetu Radomskiego i prodziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu.

Lekarski Egzamin Końcowy jest przeprowadzany wśród studentów: po ukończeniu 5 roku studiów, w trakcie 6 roku studiów, po zakończeniu 6 roku oraz w trakcie stażu i po stażu. Jego zaliczenie jest niezbędne, aby absolwent otrzymał dyplom i uzyskał pełne prawo wykonywania zawodu lekarza.

W najbliższym czasie przystąpimy do realizacji budowy Centrum Symulacji Medycznej, która niewątpliwie przyczyni się do jakości kształcenia na kierunku lekarskim. Tam studenci będą odbywali zajęcia kliniczne w symulacyjnych salach: bloku operacyjnego, intensywnej terapii, szpitalnego oddziału ratunkowego, ginekologii i położnictwa z neonatologicznym nadzorem, badań klinicznych, endoskopii czy zespołu ratownictwa medycznego

– dodaje doktor nauk o zdrowiu Justyna Natora, prodziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie