Zofia Czerwińska przyznaje się paru do operacji...

  Zofia Czerwińska przyznaje się paru do operacji plastycznych

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

   Zofia Czerwińska przyznaje się paru do operacji plastycznych

  ©Zoom

  Zofia Czerwińska, czyli niezapomniana Balcerkowa z "Alternatyw 4" i pani Zosia z "Czterdziestolatka", nie kryje, że przed laty - by zwiększyć swoje aktorskie szanse - poddała się... operacji plastycznej!
   Zofia Czerwińska przyznaje się paru do operacji plastycznych

  ©Zoom

  Zofia Czerwińska żartuje czasem, że jest pierwszą polską aktorką, która zrobiła sobie operację plastyczną. I to aż dwukrotnie! Niezapomniana pani Zosia z "Czterdziestolatka" mówi, że dziełem chirurgów jest jej... nos.

  - Mój nos był duży, garbaty i krzywy - wspomina, dodając, że powstał nawet o nim monolog, który osobiście wygłaszała w programach kabaretowych.

  - Liczyłam na to, że jak zrobię sobie operację, to będę więcej grała. Okazało się, że dobrze kalkulowałam - wyznała w wywiadzie.

  Od chwili, gdy Zofia Czerwińska po raz pierwszy poszła pod nóż chirurga plastycznego, minęło niedawno... 50 lat! Aktorka doskonale jednak pamięta ten moment, gdy 1 stycznia 1963 roku zgłosiła się do lekarza w Polanicy, aby poprawić swą urodę.

  - Pijany jeszcze po Sylwestrze pan doktor zdjął mi z nosa garb. Niestety, po tym zabiegu, nos mi się wydłużył, więc konieczna była kolejna operacja, by go skrócić - mówi Zofia Czerwińska.

  Do drugiej operacji doszło dopiero w 1968 roku. Z nowym nosem Zofia Czerwińska po raz pierwszy zagrała w kultowym "Rejsie" Marka Piwowskiego. Żartuje, że choć potem zobaczyła siebie na ekranie tylko w jednym ujęciu, była bardzo zadowolona z efektów pracy chirurgów.
  Tych, którzy chcieliby zobaczyć, jak wyglądał nos Zofii Czerwińskiej, zanim zdecydowała się go zoperować, aktorka odsyła do filmów... Andrzeja Wajdy - "Pokolenia" i "Popiół i diament" - od udziału w których rozpoczęła się jej trwająca już dokładnie 60 lat kariera aktorska.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo