Szczypiornistki Pre Zero Akademii Piłki Ręcznej Radom ograły MTS Żory na wyjeździe

Radosław Olchowski
Po meczu Żorach szczypiornistki Pre Zero APR -u Radom promieniały ze szczęścia. I to nie dziwi, bo pokonać wicelidera i to w jego własnej hali, nie było łatwo. archiwum APR Radom
Kolejną wygraną zanotowały w rozgrywkach Centralnej Ligi Kobiet piłkarki ręczne Pre Zero APR -u Radom. Zwycięstwo smakuje podwójnie, bo zostało odniesione na wyjeździe i to z rywalkami, które zajmują drugiej miejsce w klasyfikacji.

MTS Żory - PreZero APR Radom 20:22 (11:9)
APR Radom: Kolasińska, Barańska - Domka 4, Mazurkiewicz 4, Głuszko 4, Wach 4, Koss 2, Skorża 2, Michalska 1, Gajewska 1, Papke, Adaczyńska, Ciszewska, Siedlecka.
MVP meczu: (Natalia Kolasińska, APR Radom).

Szczypiornistki Pre Zero są w wyśmienitej formie. W ostatnich ośmiu meczach w lidze zanotowały siedem zwycięstw. W tym ograły między innymi na boiskach rywalek wyżej notowane drużyny Arki Gdynia i wspomniane MTS Żory.
W hali MOSiR-u w Żorach trwała zażarta walka. W pierwszej połowie, na dziesięć minut przed jej końcem, gospodynie zyskały czterobramkową przewagę (9:5). Ale APR nie dawał za wygraną. Świetnie w bramce spisywała się Natalia Kolasińska, która swoimi interwencjami nie pozwalała miejscowym zawodniczkom na wyższe prowadzenie. A że w ataku radomianki zaczęły trafiać regularnie, to na przerwę schodziły ustępując minimalnie.

To co wydarzyło się w drugiej części meczu w Żorach na długa zapadnie w pamięci uczestników tej rywalizacji. Oto APR wręcz demolował, oczywiście sportowo szeregi gospodyń. Ponownie błyszczała Kolasińska (potem została MVP meczu), a zwłaszcza tercet: Laura Domka, Maria Mazurkiewicz, Natalia Wach i Aleksandra Głuszko regularnie zdobyła gole dla przyjezdnych.
W efekcie na 180 sekund przed końcową syreną podopieczne trenera Adriana Kondraciuka prowadziły 22:19. MTS odpowiedział jeszcze trafieniem, ale na doprowadzenie choćby do remisu radomianki nie pozwoliły. Kontrolowały ostatnie sekundy gry, odnosząc ostatecznie zasłużone zwycięstwo.

W innych meczach 13.kolejki: Dziewiątka Legnica – Suzuki Korona Handball Kielce 29:31, SPR Arka Gdynia – Sośnica Gliwice 29:25, Sambor Tczew – AZS AWF Handball Warszawa 24:25, Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin 30:26, Vitmineo Jelenia Góra – Enea Piłka Ręczna Poznań 33:32.