Szczypiornistki Pre Zero APR Radom ograły MKS Urbis Gniezno i zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski. Zobacz wideo

Radosław Olchowski
Szczypiornistki Pre Zero APR Radom stoczyły dwa zacięte mecze podczas Final Four mistrzostw Polski juniorek. W efekcie zdobyły brązowe medale . archiwum APR Radom
W meczu o brązowe medale mistrzostw Polski juniorek Pre Zero APR Radom mierzył się z MKS -em Gniezno. Podopieczne trenera Adriana Kondraciuka wygrały to spotkanie po serii rzutów karnych.

Pre Zero APR Radom – MKS Urbis Gniezno 29:29 (14:14) 4:3 - po rzutach karnych

APR Radom: Gwarek - Machnio 12, Adaczyńska 1, Janczyk 1, Mazurkiewicz 5, Narożna 4, Dydek 4, Ciszewska 2, Szudra, Nowak, Siedlceka, Rolek, Piaseczna.

MKS Gniezno: Cieślak, Lubińska - Nowak 5, Schlabs 9, Wabińska 2, Bartkowiak 1, Piotrowska 2, Tanaś 3, Łachowska 6, Śmigowska 1, Skoczeń, Ruda, Musiał Stręk.

Do przerwy w meczu o brązowe medale mistrzostw Polski trwała wyrównana walka. Co prawda częściej na prowadzeniu były radomianki, ale Gniezno co rusz odrabiało starty. Na sekundy przed syreną oznaczającą przerwę do siatki radomianek rywalka wcelowała ze skrzydła i było 14:14. Piłkarki APR -u wyprowadziły jeszcze atak, ale rzut Marii Mazurkiewicz był niecelny.

Zaraz po zmianie stron na prowadzenie wyprowadziła radomianki Mazurkiewicz. Za moment jednak to drużyna z Gniezna wygrywała 18:17. Kiedy w 35 minucie atakowała Maja Narożna, to została bezpardonowo zaatakowana. Sędziowie wysłali na dwie minuty kary Julię Nowicką. W przewadze radomianki nie objęły prowadzenia, bo rywalki broniły się niesamowicie. Mało tego ponownie prowadziły różnicą jednego trafienia. Wyrównała Martyna Dydek

Tymczasem Katarzyna Adaczyńska i Zofia Ciszewska spowodowały, że gospodynie Final Four osiągnęły trzybramkowy dystans. Do końca pozostawało dziesięć minut regulaminowego czasu…

Chwilę potem szczypiornistki APR -u grały w podwójnym osłabieniu, bo kary otrzymały Mazurkiewicz i Narożna. Na szczęście popisowo zagrała w ataku Michalina Machnio, która zdobyła kolejnego gola dla radomskiego zespołu (27:24).

W 59 minucie był jednak remis po 29. Mimo, że radomskie zawodniczki miały swoje szanse, to ich nie wykorzystały. Dlatego o brązowych medalach decydowały rzuty karne.

W nich lepsze okazały się radomianki, które wygrały 4:3 i zapewniły sobie brązowe medale mistrzostw Polski juniorek w sezonie 2024. Kluczowego karnego wykorzystała Julia Janczyk, która pewnym rzutem po koźle oszukała bramkarkę Gniezna.

Warto dodać, że jednym z gości specjalnych radomskiego Final Four był Sławomir Szmal, były brakarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej.

Tak zawodniczki Pre Zero APR Radom cieszyły się z brązowych medali mistrzostw Polski juniorek

Tymczasem w sobotnie popołudnie w hali Uniwersytetu Radomskiego odbył się mecz o złote medale. W nim zawodniczki Pogoni 1945 Zabrze zmierzyły się z Victorią Świebodzice. Tytuł zdobyły piłkarki Victorii, które pokonały zespól z Górnego Śląska 26:16.