Tauron Liga: Siatkarki Moya Radomki Radom nie dały rady Chemikowi Police. Rywalki wygrały w Radomiu 3:0 [ZDJĘCIA]

Radosław Olchowski
Siatkarki Moya Radomki Radom walczą  w piątkowy wieczór z Chemikiem Police.
Siatkarki Moya Radomki Radom walczą w piątkowy wieczór z Chemikiem Police. Dawid Wójcik, Radosław Olchowski
Mecz piątej kolejki Tauron Ligi pomiędzy siatkarkami Moya Radomki Radom, a Chemikiem Police odbywał się w piątkowy wieczór 3 listopada w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga. Miejscowe nie sprostały przeciwniczkom, przegrywając 0:3. Na stronie www.echodnia.eu relacjonowaliśmy to starcie na bieżąco.

Tauron Liga: Moya Radomka Radom - Grupa Azoty Chemik Police 0:3
Sety: 21:25, 22:25, 18:25.
Radomka: Łyczkowska, Gałkowska, Murek, Scholzel, Johnson, Moskwa, Stenzel (libero) oraz Nowakowska, Świrad, Dąbrowska.

Moya Radomki Radom - Chemikiem Police w piątej kolejce Tauron Ligi

Radomka trzeci raz z rzędu walczyła z topowym zespołem Tauron Ligi. Nie tak dawno podopieczne trenera Stefano Micoliego ograły 3:2 Rysice Rzeszów, czyli wicemistrzynie kraju. Potem przegrały z mistrzyniami. ŁKS Commerceson Łódź wygrał w Radomiu 3:1.

Tym razem radomskie siatkarki zmierzyły się z Chemikiem Police, który jak co roku stawiany jest w gronie faworytów do medali Mistrzostw Polski.
W secie nr. jeden obie drużyny grały wybitnie. Po asie serwisowym Kornelii Moskwy miejscowe prowadziły 15:14. Potem do głosu doszły przyjezdne. Dwa błędy w końcówce seta otwarcia spowodowały, ze Chemik odjechał z wynikiem. :artię atakiem ze skrzydła zakończyła Monika Fedusio.
W kolejnej rozgrywce do stanu po 20 trwała wyrównana walka. Wówczas w polu zagrywki pojawiła się Martyna Łukasik i swoim podaniem wybitnie utrudniła przyjęcie zagrywki. Rywalki Radomki miały kontry i wykorzystały je wybitnie. Kluczowe oczko zdobyła Monika Fedusio, która obiła podwójny blok radomskiego zespołu.
W trzeciej odsłonie Radomka biła się do stanu po 13. Wówczas policzanki odjechały z wynikiem. Agnieszka Korneluk i Fedusio kontrowały niemiłosiernie. W efekcie Chemik prowadził 21:17. Niedługo potem kolejna kontra w wykonaniu Korneluk dała przyjezdnym piłkę meczową. Chemiczanki dobiły Radomkę asem serwisowym.

- Nie tak to sobie wyobrażałem. Kibice nie zawiedli, którzy dopingiem zagrzewali gospodynie do walki. Zawiodły nasze zawodniczki. Chemik nas wypunktował zdecydowanie -powiedział Echu Dnia pan Dawid, kibic siatkarskiego klubu z Radomia.

Zobacz, jak zapraszaliśmy na mecz Radomki z Chemikiem.
Włodarze Radomki zapraszają na mecz swojej drużyny całe rodziny.

- Hej kibice Radomki, zastanawiacie się co będzie się działo w hali RCS. Jedno jest pewne, możecie się spodziewać ciekawych atrakcji. W strefie dziecka, a w przerwach w meczu na parkiecie zatańczą dla was jedyne w swoim rodzaju Cheerleaders Radom. W dodatku przygotowaliśmy konkursy, w których będziecie mogli zdobyć super nagrody. Między innymi od kina Helios, Stiga Radom oraz wiele innych

– piszą przedstawiciele radomskiego klubu.

W strefie VIP, organizatorzy spotkania będą serwować ciepłe dania od restauracji Teatralna. Smakowite wędliny zapewni zakład masarski Krawczyk, zaś słodkości dostarczy Catering E.Leclerc Radom.