Buski oddział PTTK zaprasza 7 czerwca na II Ponidziańską...

  Buski oddział PTTK zaprasza 7 czerwca na II Ponidziańską 50-tkę. To rajd dla wytrawnych piechurów

  /MiK/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Na rajd zapraszają buscy piechurzy

  Na rajd zapraszają buscy piechurzy ©Marzena Kądziela

  50 kilometrów będą mieli do przejścia piechurzy, którzy zdecydują się na udział w długodystansowym marszu. Rajd rozpocznie się i zakończy w Busku Zdroju.
  Na rajd zapraszają buscy piechurzy

  Na rajd zapraszają buscy piechurzy ©Marzena Kądziela

  Po raz drugi Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Busku Zdroju zaprasza na "Ponidziańską 50-tkę" czyli wędrówkę po pięknym Ponidziu.
  Rajd rozpocznie się i skończy się w Busku Zdroju i będzie przebiegał po pętli o długości 50 kilometrów, terenami położonymi na zachód i południowy zachód od Buska.
  Dla mniej wprawnych w turystyce pieszej opracowano krótszą trasę "spacerową" na pętli o długości 20 km.

  - Impreza ma charakter turystyczno - rekreacyjno - wytrzymałościowy informuje - informuje Sebastian Motyl z buskiego PTTK. - Trasa marszu przebiega terenem nizinnym, ale wymaga od uczestników dobrej zaprawy w turystyce pieszej.

  Uczestnikiem może być każda osoba, która ukończyła 18 lat, posiada dobry stan zdrowia, złoży podczas rejestracji podpisane własnoręcznie oświadczenie o udziale w imprezie na własną odpowiedzialność oraz dostarczy podpisaną kartę zgłoszenia dostępną na stronie internetowej www.busko.pttk.pl.
  W drodze wyjątku do udziału w imprezie mogą być również dopuszczone osoby niepełnoletnie pod warunkiem złożenia przez ich rodzica lub prawnego opiekuna pisemnego oświadczenia w Biurze Rajdu oraz sprawowania przez niego opieki nad nieletnim podczas trwania całej imprezy.

  Rejestracja uczestników trasy 50 km w dniu rajdu będzie trwała od godz. 7 do 8, natomiast uczestników trasy spacerowej od godz. 8.30 - 9. w BSCK w Busku-Zdroju, Al. Mickiewicza 22. Start na trasę 50 km nastąpi o godz. 8.30, natomiast trasy spacerowej o godz. 9.30 z parkingu obok Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

  TRASA

  Trasa maratońska (50km) przebiegać będzie znakowanymi szlakami turystycznymi oraz specjalnie oznakowaną przez organizatora trasą: BUSKO - GROCHOWISKA - PIŃCZÓW - GACKI - SKOTNIKI - CHOTELEK - BUSKO.

  Na trasie 50 kilometrowej zlokalizowane będą trzy punkty kontrolne z wodą mineralną: w Grochowiskach (wiata), Pińczowie (Muzeum Regionalne), Gackach (Camping "Loch Ness" ) oraz 1 punkt lotny.
  Trasa spacerowa będzie przebiegać po pętli mającej ok. 25 km: BUSKO - SZANIEC - KAMEDUŁY - GROCHOWISKA - WEŁECZ - BUSKO.

  - Dla uczestników trasy maratońskiej zagwarantowaliśmy nocleg w przeddzień i po rajdzie w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku-Zdroju - dodaje Sebastian Motyl. - Ponadto uczestnicy otrzymają na starcie kartę startową, mapkę z przebiegiem i opisem krajoznawczym trasy, na mecie zaś ciepły posiłek, dyplom, pamiątkowy medal za udział w rajdzie, potwierdzenie pieczątką rajdową do książeczek zdobywania odznak, zestaw publikacji regionalnych.

  Impreza została objęta patronatem honorowym: burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój, burmistrza Miasta i Gminy Pińczów, nadleśniczego Nadleśnictwa Pińczów, a jest realizowana dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Powiatu Buskiego.

  Partnerami rajdu są: Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Muzeum Regionalne w Pińczowie, Camping Loch Ness, Harcerska Grupa Ratownicza ZHP Hufiec Busko-Zdrój, Związek Strzelecki "Strzelec" JS 2121, Wydawnictwo Kartograficzne "COMPASS".
  Informacje o Rajdzie dostępne będą również na stronie www.busko.pttk.pl  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP