Tymex Liga Okręgowa, 20 kolejka. Wielkie emocje w Grójcu i Pionkach. Zobaczcie wyniki i tabelę

Stanisław Wróbel
Sławomir Sijer
Gracja Tczów podczas sobotniego meczu. Więcej zdjęć z meczów 20.kolejki Tymex Ligi Okręgowej na kolejnych slajdach
W sobotę i niedzielę swoje mecze rozgrywała Tymex Liga Okręgowa. Zobaczcie wyniki 20 kolejki.

Szydłowianka Szydłowiec – Królewscy Jedlnia 2:0(2:0)
Bramki: Wiktor Sadza 10, Jakub Łęcki 40.
Szydłowianka: Karyś – Matusiewicz, Kumoch, Zieliński, Adamczyk (70 Sobura), Kozicki (75 Kobel)., Bartosik, Sadza (46 Glibowski), Szczepanik, Łęcki, Duda (83 Zaręba).
Królewscy: Mazurek - Kruk, Mąkosa, Kowalkowski, Tkaczyk (64 Kędzior), Skalski (38 Pietrzyk), Gębczyk, Siek, Lis (68 Klimkowski), Jurczak (46 Rolnik), Glushko.

Królewscy postawili wysokie wymagania. To silna fizycznie drużyna. Pierwszego gola zdobył Sadza po sprytnym rozegraniu piłki. Na 2:0 podwyższył Łęcki strzelając w długi róg. Dobrze w bramce Szydłowianki spisywał się Karyś.

Mazowsze Grójec - Gracja Tczów 1:2 (1:2)
Bramki: Prasek - Chmurzyński 17, Starzyk 22

Gracja: Wargacki - Szczepański, Korcz, Kopeć, Jeżmański, Kosowski (Wolszczak 90+2), Ogonowski (Szczepanik 70), Gleguła J., Chmurzyński (Gleguła Ł. 70), Starzyk (Stawczyk 70), Hebda.

W drugiej połowie Mazowsze mogło doprowadzić do wyrównania ale rzutu karnego po faulu na Aleksandrze Dulembie nie wykorzystał Daniel Złoch. Bohaterem spotkania został w ten sposób bramkarz Gracji Mateusz Wargacki.

Proch Pionki - Centrum Radom 2:1(2:0)
Bramki: Emil Kapusta 33, 38 dla Prochu.
W pierwszej połowie zdecydowana przewaga Prochu Pionki, W drugiej do głosu często dochodzili goście. Drużyna Centrum mocno narzekała na poziom sedziowania.
Mecz tak komentowali trenerzy obu drużyn:
Paweł Górak, Proch Pionki

Dariusz Różański, Centrum Radom

Młodzik 18 Radom - Gryf Policzna 3:5(0:1)
Bramki: Kacprowicz 57, Ogorzałek 63, Szydło 68 - dla Gryfu bramki w: 12, 51, 52, 53, 89 minucie

Młodzik 18 Radom: S. Korcz ż - K. Mazur (76 D. Kalita ż), M. Molga ż, F. Janik ż (54` D. Bilski), J. Szydło, J. Sambor (54` B. Karolak), K. Pionka (76` J. Gliński), A. Mąkosa (72` R. Tuzinek), R. Jopek (62` J. Ogorzałek), M. Tryliński (54` K. Kacprowicz), D. Leśniewski.

Powiślanka Lipsko - Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 1:1(0:0)
Bramki: Białas 64 dla Pilicy
Wyrównany pojedynek w Lipsku.

Radomiak II Radom - Jodła Jedlnia - Letnisko 3:1(1:1)
Bramka dla Jodły: Rutka 11 z karnego.
Jodła: Pasek - Janik, Gromski, Borkowski< G. Skowroński (70 K. Oparcik), Rutka (85 Szwarowski, T. Oparcik, Świecielski, Lipka, K. Skowroński (15 J. Wieczorek, 75 D. Winiarski, Seledec (80 Tolik).
Rezerwy Radomiaka pewnie idą po awans. Na boisku przy Rapackiego nie dali szans drużynie z Jedlni. - Postawiliśmy się liderowi, ale widowisko w 60 minucie zepsuł - moim zdaniem - sędzia Kamil Besiński. Zbyt pochopnie dał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Piotrowi Świecielskiemu. Ta decyzja wypaczyła wynik meczu, bo młoda drużyna Radomiaka złapała "wiatr w żagle" i przesądziła o wyniku - powiedział prezes Jodły Zbigniew Sobieraj.

KS Warka - KS Błotnica 2:2