Tymex Liga Okręgowa. Cztery czerwone kartki dla Orła Wierzbica. Remis w szlagierze w Warce. Sprawdź wyniki i tabelę

Maciej Kwiatkowski
Centrum Radom zremisowało z Powiślanką Lipsko
Centrum Radom zremisowało z Powiślanką Lipsko Dariusz Osiej
W Tymex Lidze Okręgowej trwają mecze w ramach 9. kolejki tych rozgrywek. Czerwony mecz w Jedlni. Aż cztery czerwone kartki dla Orła Wierzbica! Remis w hicie kolejki w Warce.

Trwają mecze w Tymex Lidze Okręgowej

Wyniki sobotnich meczów:

Centrum Radom- Powiślanka Lipsko 2:2 (0:2)
Bramki: Paliwoda (66.), Skałbania (78.) – Nogaj (29. - karny), Zaręba (34.)
Centrum: Kula - Grylak, Szary, Wiatrak, Warych (46. Skałbania), Pacyna, Jabłoński, Tworek (46. Jedynak), Kasprzyk, Leśniewski, Zakrzewski (58. Paliwoda).
Powiślanka: Wnukowski - Cieciura, Prokop, Borkowski, Zięba, Szczepanik, Kamarov, Kiełbasa, Zaręba (67. Włoszczak), Nogaj, Brociek.

Drużyna byłego lidera nie wygrała żadnego z ostatnich trzech meczów, a w dwóch ostatnich traciła komplet punktów. Nic więc dziwnego, że zespół z Lipska (wygrał trzy mecze na wyjeździe i jedne przegrał), chciał sprawić, by Centralni utrzymali niekorzystną serię. Pojedynek toczony był na boisku ze sztuczna nawierzchnią, która po opadach deszczu była dość grząska. Jak się miało okazać, szybciej do warunków atmosferycznych przywykli goście. To zespół Powiślanki do przerwy uzyskał dwubramkowe prowadzenie. W 29 minucie w polu karnym przewracany był Mateusz Prokop, a na listę strzelców wpisał się Damian Nogaj. Najlepszy strzelec zespołu strzelił w lewy róg. Tam też rzucił się Michał Kula, ale ostatecznie golkiper nie sięgnął futbolówki. Na 2:0 podwyższył pięć minut później Bartłomiej Zaręba, wykorzystując podanie od Macieja Szczepanika.

Po zmianie stron obraz gry zupełnie uległ zmianie, a tym razem gole i to dwa uzyskali radomianie.

Jodła Jedlnia-Letnisko- Orzeł Wierzbica 3:0 (3:0)
Bramki: Lipka 2, Drachal.

Niezwykle emocjonujący i obfitujący w gole oraz kartki mecz obejrzeli fani w Jedlni. Gospodarze do przerwy niespodziewanie, ale jak najbardziej zasłużenie, różnicą trzech goli prowadzili z Orłem. Fantastyczną bramką popisał się między innymi Grzegorz Lipka. To właśnie jego trzeci gol, zdobyty przewrotką ustalił wynik pierwszych 45 minut. Po przerwie gole, już nie pały, ale boisko musiało opuścić trzech piłkarzy Orła. Sędzia Daniel Głowacki czerwona kartką (bezpośrednią) ukarał Igora Jarząbka, a za dwie żółte, obiekt opuszczali także: Maciej Kosela i Grzegorz Dziurzyński. To nie koniec wykluczeń, bowiem popularnego w środowisku piłkarskim "kiera" otrzymał Rafał Stąpór, trener Orła.

Mazowsze Grójec - Proch Pionki 0:1 (0:1)
Bramka: Szczepański (38')
Mazowsze: Filewski – Skowroński (90+3. Dusza), Gałka, Wierzbicki, Grygiel, Złoch (83. Kozłowski), Derewicz, Wątorski, Snopov (68. Dulemba), Nojek (68. Sosnowski), Ostrowski.
Proch: Procki – Denkiewicz (59. Kubryn), Kapusta, Gromski, Bojek, Sharko (68. Michalski), Abaa, Krawczyk, Więcek (80. J. Drab), Gil (73. Szewczyk), Szczepański (88. Kołodziej).

Mazowsze chciało się podnieść, po pierwszej porażce poniesionej przed tygodniem w Szydłowcu. Podopieczni trenera Jerzego Engela jr., ulegli Szydłowiance aż 4:0. Ostatnie dni były niezwykle ważne w klubie z Grójca, bowiem doszło tam do wyboru władz. Prezesem został Paweł Suchecki. - Przez dwa lata wypracowaliśmy model współpracy, który jest optymalny dla naszego klubu - mówił prezes, tuż po wyborach.

W sobotę Mazowsze rywalizowało, już na boisku a jego rywalem był wracający do dyspozycji z początku rozgrywek Proch. Zespół z Pionek, jak się miało okazać wysoko postawił poprzeczkę. W 38 minucie piłkę do Szczepańskiego posłał Więcek, a jeden z najbardziej doświadczonych zawodnik klubu z Pionek pokonał golkipera Mazowsza. Więcej goli, już nie padło.

Zobacz radość piłkarzy Prochu po ostatnim gwizdku arbitra w Grójcu.

KS Warka - Szydłowianka Szydłowiec 2:2 (1:1)
Bramki: Grodzki, Madej (k) - Zieliński, Duda.
Szydłowianka: Karyś, Drabik (Niewola), Kumoch, Zieliński, Matusiewicz, Hamera (Wnuk), Sadza, Pawelec, Kozicki, Szymański, Duda.

Do przerwy obie drużyny zdobyły po jednej bramce. Najpierw z gola cieszył się Cezary Zieliński. Golkiper KS Warka nabił rywala, a piłka trafiła w Zielińskiego i znalazła się w siatce. Wyrównujące trafienie, to także zamieszanie pod bramka Szydłowianki i gol ze stałego fragmentu gry. W 55 minucie Szydłowianka objęła ponownie prowadzenie.

- Strzeliłem po solowej akcji, już w polu karnym markując strzał z lewej nogi. Zaciąłem obrońcę do środka i strzeliłem, po długim rogu

- przyznał Michał Duda, najlepszy strzelec rozgrywek. Gospodarze doprowadzili do remisu, po strzale z rzutu karnego. Goście nie zgadzali się z decyzją arbitra, który jedenastkę odgwizdał, za zagranie piłki ręką.

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą - Akcja I Jastrzębia 8:0
Bramki: Pędzikowski 3, Rola 2, Dworakowski, Witan, Zarychta.

W ostatnim tygodniu poprzedzającym mecz Pilicy z Akcją zarząd klubu w porozumieniu z trenerem postanowił pożegnać się z Hubertem Krzemińskim. Były zawodnik Pilicy funkcję szkoleniowca "Niebieskich" pełnił przez blisko trzy lata. Jak się miało okazać, decyzja obroniła się. W meczu outsiderów rozgrywek, tylko do przerwy gospodarze wygrywali różnicą pięciu goli. Po zmianie stron miejscowi zdobyli trzy kolejne bramki i rozgromili Akcję. Hat-trikiem popisał się Adam Pędzikowski.

Królewscy Jedlnia - Polonia Iłża 2:2 (0:1)
Bramki: Skowroński (56.), Gębczyk (71.) - Kopciał (30. - karny), Kolecki (66.)

KS Błotnica Stara - Zodiak Sucha 2:0 (1:0)
Bramki: Jopek (38. - karny), Starosta (73.)
Błotnica: Sochaj - Kosiec (72. Kiełbasa), Grymuła, Jopek, Gradwicki, Barszcz, Grochala, Prasek (61. Zieliński), Rdzanek, Starosta (85. Wdowczyk).
Zodiak: Młodziński - K. Cybulski, Nowak, Gajda, Turzyński (80. S. Cybulski), Strzelecki (67. Sitarek), Kawecki (77. Glegoła), Moskwa (55. Liadryk), Jasiński, Wielgus, Wójcik (55. Kowalczyk).

Gracja Tczów - Wulkan Zakrzew 3:2 (2:1).
Bramki: Strzelczyk 2, Szczepanik - Towarek, Kiełbasa.
Gracja: Zenka - Oleksik, Korcz, Karasiński, Starzyk, Kosowski, Markowski, Ogonowski, Wolszczak, Strzelczyk, Szczepanik oraz Wargacki, Odzimkowski, Woźniak, Stawczyk, Chmurzyński, Gleguła, Wasiak.