V liga. Drogowiec Jedlińsk mistrzem jesieni. Zwycięstwo Promnej i porażka Energii na koniec rundy. Zobacz tabelę

Marcin Ziółkowski
Drogowiec Jedlińsk wygrał na wyjeździe z KS Teresin 1:0 i został mistrzem jesieni w V lidze. Tak piłkarze cieszyli się z wygranej w ostatniej kolejce Facebook GKS Drogowiec Jedlińsk
Decathlon V liga. Drogowiec Jedlińsk pokonał na wyjeździe KS Teresin 1:0 i został mistrzem jesieni. Energia Kozienice przegrała na wyjeździe z Milanem Milanówek 0:1, a LKS Proma pokonał w delegacji LKS Chlebnia 1:0.

W sobotnie południe w Milanówku Energia Kozienice zmierzyła się z miejscowym Milanem. Po pierwszych 45 minutach był bezbramkowy remis. W 63 minucie jedynego gola w tym spotkaniu strzelił zawodnik gospodarzy Adam Banaszczyk. Piłkarze z Milanówka pokonali Energię 1:0 i zakończyli jesień na siódmym miejscu. Dla zawodników z Kozienic była to druga porażka z rzędu. Ostatecznie zajęli oni trzecie miejsce na koniec rundy jesiennej z dorobkiem 30 punktów.

Również w sobotę o godzinie 12 swoje spotkanie rozegrał LKS Promna, który zmierzył się na wyjeździe z LKS-em Chlebnia. Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała wyjść na prowadzenie. Przez prawie całą drugą połowę utrzymywał się rezultat z pierwszej części meczu. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, wtedy do gry wkroczyli goście. W 88 bramkarza gospodarzy pokonał Przemysław Ostrowski i zapewnił gościom komplet punktów w tym spotkaniu. Zimę piłkarze z Promnej spędzą na fotelu wicelidera tabeli z dorobkiem 32 punktów. Co ciekawe, podopieczni trenera Pawła Wysockiego są jedyną drużyną, która nie zaznała jeszcze goryczy porażki w tym sezonie.

Nieco później, bo w sobotę o godzinie 13 rozpoczęło się wyjazdowe spotkanie Drogowca Jedlińsk, który zmierzył się z KS Teresin. Piłkarze z Jedlińska objęli prowadzenie już w 20 minucie spotkania. Strzelcem bramki był Patryk Skuza. Do przerwy więcej bramek nie padło, zatem pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 1:0. Druga część spotkania nie przyniosła żadnych zmian. Drogowiec dowiózł wynik do końca i wygrał w Teresinie 1:0. Jesień piłkarze z Jedlińska zakończyli na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 35 punktów na koncie.

Milan Milanówek - Energia Kozienice 1:0 (0:0)

Bramka: Banaszczyk 63

Energia: Majos – Walisiewicz, Janiszewski, Lament, Dokukin, Midziołek, Śliwiński, Czerwiński, Maciąg, Książek, Kucharczyk.

LKS Chlebnia – LKS Promna 0:1 (0:0)

Bramka: Ostrowski 88

LKS Promna: Pieniążek - Chrobak, Kulej, Wysocki, Kansik, Boniecki, Ostrowski, Żebrowski, Bubiec, Sosnowski, Pastusiak.

KS Teresin – Drogowiec Jedlińsk 0:1 (0:1)

Bramka: Skuza 20

Drogowiec: Amadou Samb - Nowakowski, Kobza, Mortka, Wroński, Lech (90+2. Filip Wojciechowski II), Kharchuk, Nowocień, Skuza (74. Filip Wojciechowski I), Kołodziejczyk (88. Kacper Wojciechowski), Zenik.