W Extralidze Kobiet, Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom przegrała ważny mecz w Bydgoszczy

Sylwester Szymczak
archiwum
Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom zakończyła rundę jesienną meczem w Bydgoszczy.

KKP Bydgoszcz - Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom 2:1 (0:1)
Bramki: Majda 48, 83 - Dall'ara 3
Hydrotruck Czwórka:Snopczyńska - Malesa, Zielińska (63 Molenda), Dall’ara, Mućka, Barczak, Komanda, Rosińska, Sobczak, Tkaczyk, Chmura.

Dla zespołu z Radomia było to bardzo ważne spotkanie, bo w przypadku wygranej radomianki miałyby kontakt z bezpieczną strefą. Bydgoszczanki do tego momentu przegrały wszystkie domowe spotkania.

Zaczeło się znakomicie dla radomianek. Po indywidualnej akcji, federica Dall'ara popisała się mocnym strzałem i otworzyła wynik meczu. Radomianki przed przerwą miały więcej okazji. W 39 minucie miejscowe wybijały piłkę z linii bramkowej.
Niestety drugą połowę lepiej zaczęły bydgoszczanki. W 47 minucie strzał z rzutu wolnego, piłki nie sięgnęła Anita Snopczyńska i było już 1:1.
Z powodu kontuzji w drugiej połowie boisko opuściła Aleksandra Zielińska.
Karolina Majda w 83 minucie wykorzystała zamieszanie pod bramką radomianek i trafiła drugi raz do bramki.

W innych meczach: AZS UJ Kraków - Czarni Sosnowiec 1:1, GKS Katowice - Medyk Konin 2:1, Górnik Łęczna - UKS SMS Łódź 5:2, APLG Gdańsk - Pogoń Tczew, Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław, odwołane ze względy na zły stan boiska..