Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe Miasto nad Pilicą. Finał IV edycji konkursu o Żołnierzach Wyklętych

wit
W konkursie najlepiej wypadli:  Damian Piwowarski, uczeń  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Jasieńcu (pierwsze miejsce) i Monika Kamińska z Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach (drugie miejsce).
W konkursie najlepiej wypadli: Damian Piwowarski, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu (pierwsze miejsce) i Monika Kamińska z Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach (drugie miejsce). Archiwum organizatora
Uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu wykazał się najlepszą wiedzą o żołnierzach polskiego podziemia niepodległościowego w latach 1944-1963 w konkursie zorganizowanym przez Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego

We wtorek w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Mieście nad Pilicą miał miejsce finał IV edycji konkursu o Żołnierzach Wyklętych, którego organizatorem jest Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski. Rywalizacja konkursowa została objęta patronatem honorowym Instytutu Pamięci Narodowej, Rady Ochrony Pamięci i Męczeństwa, oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

W zmaganiach wzięła udział młodzież z czterech powiatów: grójeckiego, białobrzeskiego, kozienickiego i przysuskiego - ponad 120 uczniów z 14 szkół.

W finale uczniowie rozwiązywali test wiedzy o żołnierzach polskiego podziemia niepodległościowego w latach 1944-1963.
Najlepiej wypadł Damian Piwowarski, uczeń II klasy Technikum Informatycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu i zajął pierwsze miejsce. Na drugim uplasowała się Monika Kamińska z Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach.
To im przypadła nagroda główna – bilety na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowane przez europosła Zbigniewa Kuźmiuka.

Honorowe trzecie miejsce zajęła Julita Leśniak z Zespołu Szkół w Tarczynie. Została ona wyróżniona razem z Sylwią Bednarek z Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą za najlepsze prezentacje multimedialne o żołnierzach wyklętych. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.

Konkursową galę uświetnili: posłowie, przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej, samorządowcy z powiatów: grójeckiego, białobrzeskiego, kozienickiego i przysuskiego. W uroczystościach finałowych uczestniczyły zasłużone osoby dla lokalnej społeczności, oraz kombatanci.

Podczas gali konkursowej nie zabrakło części artystycznej. Ciekawy występ przygotowali uczniowie Zespołu Szkół imienia Szarych Szeregów w Tarczynie. Uczniowie zaprezentowali interpretacje pieśni i wierszy patriotycznych. Żywe zainteresowanie wzbudził także pokaz musztry w wykonaniu uczniów dwóch szkół: kadetów Liceum Kadetów Rzeczypospolitej w Lipinach, oraz uczniów Zespołu Szkół w Tarczynie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie