Będą badania mammograficzne dla pań w Pniewach

  Będą badania mammograficzne dla pań w Pniewach

  ik

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Mammobus przyjedzie 11 lipca, już można rezerwować badania.
  Będą badania mammograficzne dla pań w Pniewach
  Mammografię można będzie wykonać w Pniewach 11 lipca przy miejscowym Ośrodku Zdrowia. To tam zaparkuje specjalny samochód z urządzeniami do wykonywania badań.
  Bezpłatnie będą mogły je wykonać panie pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 - 1964), które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii.

  Aby panie nie musiały czekać w kolejce przy mammobusie Lux Med, który przeprowadzi badania prowadzi rejestrację pod numerem telefonu 58 666 2 444. Centrum telefoniczne jest czynne siedem dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl

  Jak wynika ze statystyk połowa kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie.

  Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.

  Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na nowotwór piersi. Ma na celu objęcie swoim zasięgiem jak największej liczby kobiet w wieku 50 - 69 lat, czyli najbardziej narażonej na zachorowanie na raka piersi. Otrzymywany wynik badania to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją - czy wynik jest zmianowy bądź bezzmianowy. Nie jest on w formie pełnego opisu diagnostycznego tak, jak przy tradycyjnym badaniu. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !