Będzie darmowy internet i komputery dla mieszkańców powiatu...

  Będzie darmowy internet i komputery dla mieszkańców powiatu grójeckiego

  ik

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Będzie darmowy internet i komputery dla mieszkańców powiatu grójeckiego
  Powiat grójecki skorzysta z unijnej dotacji i kupi komputery dla 140 gospodarstw oraz swoich jednostek.
  Będzie darmowy internet i komputery dla mieszkańców powiatu grójeckiego

  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z GRÓJECKIEGO

  Dla kogo jest ten program?


  W programie "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w powiecie grójeckim", który będzie realizowało Starostwo Powiatowe będzie uczestniczyło 140 gospodarstw z powiatu. Wyłączeni będą z niego mieszkańcy gmin Warka i Pniewy ponieważ oba te samorządy też realizują takie projekty. Uczestnicy dostaną komputery wraz z oprogramowaniem oraz dostęp do darmowego internetu. W programie mogą uczestniczyć: dzieci i młodzież ucząca się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej uprawniającej do uzyskania stypendiów socjalnych, dzieci i młodzież ucząca się z dobrymi wynikami w nauce, gospodarstwa domowe spełniające kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej oraz świadczeń rodzinnych, osoby niepełnosprawne, rodziny zastępcze oraz osoby z grupy 50+, których przeciętny miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty najniższych gwarantowanych świadczeń emerytalno-rentowych ogłaszanych komunikatem w Monitorze Polskim przez Prezesa ZUS.  Uczniowie, osoby niepełnosprawne i korzystające z pomocy społecznej mają szansę na bezpłatny dostęp do internetu. Wkrótce ruszy rekrutacja uczestników unijnego programu.
  Z myślą o osobach, które nie mają komputera i dostępu do sieci w grójeckim Starostwie Powiatowym powstał projekt "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w powiecie grójeckim". Samorząd dostał na ten cel ponad 2 miliony złotych.

  BĘDĄ KOMPUTERY I INTERNET

  W projekcie będzie mogło wziąć udział 140 gospodarstw domowych. Skorzystają między innymi osoby niepełnosprawne, uczniowie z dobrymi wynikami i ci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

  Dla wszystkich powiat za unijne pieniądze kupi komputery wraz z oprogramowaniem i zapewni darmowy dostęp do internetu. Program będzie trwał do 31 października 2015 rok. Przez kolejnych pięć lat trzeba będzie utrzymać łącza. To oznacza, że przez ten czas uczestnicy nadal będą mieli możliwość bezpłatnego korzystania z sieci.

  Dodatkowo powiat kupi sprzęt dla: Liceum Ogólnokształcącego imienia Piotra Skargi w Grójcu, Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą, Liceum Piotra Wysockiego w Warce, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Armii Krajowej Obwodu "Głuszec" w Grójcu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce, Środowiskowego Domu Samopomocy w Łychowskiej Woli, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowym Mieście nad Pilicą, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jurkach, Zespołu Szkół Specjalnych imienia księdza Jana Twardowskiego, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grójcu, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warce, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

  BĘDĄ PLAKATY, PÓŹNIEJ SZKOLENIA

  Osoby, które dostaną komputery i dostęp do internetu przejdą też oczywiście darmowe szkolenia zorganizowane przez firmę wybraną przez Starostwo Powiatowe.
  Opracowany jest już regulamin programu. Musi go jeszcze zatwierdzić zarząd powiatu. Po tym będzie można ruszyć z rekrutacją. Ta zacznie się pod koniec sierpnia lub na początku września.

  W najbliższym czasie ruszy tez kampania informacyjna. Będą plakaty i ulotki z wiadomościami na temat programu, warunków uczestnictwa w nim i zasad rekrutacji.

  Szukając uczestników programu organizatorzy skorzystają z pomocy ośrodków pomocy społecznej w poszczególnych gminach. W związku z tym, że mogą w nim uczestniczyć także rodziny zastępcze będą się też kontaktować z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !