Szkolne eldorado w Grójcu. Tam nie zamykają szkół

Szkolne eldorado w Grójcu. Tam nie zamykają szkół

/wit/

Echo Dnia Radomskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Radomskie

Szkolne eldorado w Grójcu. Tam nie zamykają szkół
Szkolne eldorado w Grójcu. Tam nie zamykają szkół
W powiecie grójeckim zwolnienia nie dotknęły nauczycieli, nie zlikwidowano też żadnej placówki.
O zwolnieniach wśród nauczycieli i likwidacji placówek szkolnych głośno jest w całym kraju. Takie zmiany ominęły jednak rozległy powiat grójecki i gminę Grójec.

Zwolnienia nauczycieli jak już pisaliśmy mają miejsce w każdym powiecie. Cięcia najostrzej dotknęły Radom - 113 zwolnień i 238 ograniczeń etatu, a także powiat radomski - 21 zwolnień i 143 ograniczeń. W powiecie grójeckim zwolnień nie odnotowano.


POWIAT BEZ CIĘĆ

Na terenie powiatu działają trzy Licea Ogólnokształcące: w Grójcu, Nowym Mieście nad Pilicą i Warce a także cztery Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych w: Grójcu, Jasieńcu, Nowej Wsi i Warce i Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Grójcu z siedzibą w Nowej Wsi.

- W żadnej z placówek nie odnotowano zwolnień nauczycielskich jak również likwidacji nie uległa żadna ze szkół - mówi Elżbieta Wojtera, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Grójcu.

Na terenie gminy Grójec też obeszło się bez nauczycielskich zwolnień.

WIĘCEJ PRZEDSZKOLAKÓW

- Są nauczyciele emerytowani, z którymi umowa o pracę była zawierana na rok, teraz zaś nie została przedłużona. Pierwszeństwo w zatrudnieniu mają jak wiadomo absolwenci. Na terenie naszej gminy nie doszło do likwidacji szkół, wprost przeciwnie, trzeba było uruchomić dodatkowe oddziały przedszkolne - mówi Tadeusz Naduk, dyrektor Zespołu Administracyjnego Placówek Oświatowych Gminy Grójec.

Chodzi o Publiczne Przedszkole numer 2 w Grójcu przy ulicy Laskowej 6, w którym ze względu na dużą liczbę dzieci konieczne było uruchomienie trzech dodatkowych oddziałów: dwóch dla 3- latków i jednego dla - 4 latków.

- Oddziały działają na terenie miejscowej plebani przy ulicy Worowskiej 1a, ksiądz wyraził zgodę na takie działanie - mówi Tadeusz Naduk.

ROZBUDOWA W LESZNOWOLI

Od września przyszłego roku w Grójcu uruchomione zostanie nowo budowane, odpowiadające standardom unijnym przedszkole. Miejsce w nim znajdzie 150 dzieci.

Na terenie miasta i gminy Grójec działa łącznie sześć szkół podstawowych i jedno gimnazjum.

- W niektórych gminach szkoły, bądź ich filie są likwidowane u nas takie cięcia nie były konieczne. Przykładem jest szkoła w Lesznowoli, która jest rozbudowywana. To duża inwestycja, placówka zyska między innymi szatnie, świetlicę, stołówkę - zaznacza dyrektor Naduk.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Sport

Polecamy

Wybory Parlamentarne 2015. Kandydaci, wiadomości, opinie

Wybory Parlamentarne 2015. Kandydaci, wiadomości, opinie

Prawybory

Prawybory "Echa Dnia" - zobacz kandydatów i zagłosuj!

Liderzy Regionu 2015

Liderzy Regionu 2015 "Echa Dnia" - poznaj laureatów

Galerie zdjęć