Tomasz Pelchen z Grójca pokonał biegiem sto kilometrów

Agnieszka Witczak-Armacińska
W Supermaratonie Kalisia Tomasz Pelchen z Grójca zajął siódme miejsce. Pokonał sto kilometrów w 8 godzin i 31 minut. Urząd Gminy i Miasta w Grójcu
Tomasz Pelchen, ultramaratończyk z Grójca, zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej XXXI Supermaratonu Kalisia, rozgrywanego na dystansie stu kilometrów.

Jego czas to 8 godzin i 31 minut. Supermaraton Kalisia to jeden z najtrudniejszych i najdłuższych biegów organizowanych w Polsce.

Limit czasu - 13 godzin

Zawody odbyły się w Blizanowie koło Kalisza. Biegacze mieli do pokonania 6 pętli po 15 kilometrów każda z 10-kilometrowym dobiegiem. Wystartowali o godzinie 6.30 ze Stawiszyna w kierunku Blizanowa.

Dla zawodników startujących w imprezie organizatorzy wprowadzili limit czasu na pokonanie trasy ultramaratonu. Wynosił on trzynaście godzin.

W zawodach wystartowało 120 osób, z czego 86 udało się ukończyć ten dystans.

Tomasz Pelchen ma za sobą bardzo udany rok. Poprawiał wyniki na każdym z dystansów, na których startował. We wrześniu podczas Grójeckiej Dychy poprawił wynik na 10 kilometrów (czas 37:24). Także z dużym sukcesem ukończył 37. PZU Maraton Warszawski (czas 2:55:10) i półmaraton BMW (czas 1:23:20).

Poprawił swój rekord

Podczas Kaliskiej Setki Tomasz Pelchen poprawił swój rekord życiowy o 28 minut. To, jak podkreślił, efekt ciężkiej, systematycznej pracy i wielu wyrzeczeń.