Dwa miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych zdobyli zawodnicy z kolarskiej sekcji Energii

KamZap
Poland Bike Marathon
W kwietniową niedzielę tuż po piątku trzynastego kolarska ekipa Energii Kozienice wybrała się, nomen omen w ilości trzynastu zawodników, do legendarnej Twierdzy Modlin, gdzie zorganizowany został II Etap LOTTO Poland Bike Marathon, cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich. Na starcie wyścigu stanęło prawie 1000 uczestników.

Oczywiście start i meta zlokalizowano na terenie niezwykle atrakcyjnego miejsca jakim jest forteca, w pobliżu najdłuższego budynku w Europie, będącego wojskowymi koszarami, liczącego 2250 m długości.

Rywalizacja tradycyjnie odbyła się na trzech dystansach: MAX (52 km), MINI (26 km) oraz FAN (9 km – przeznaczony dla uczniów i uczennic szkół podstawowych). Na tym ostatnim niestety zabrakło reprezentantów Kozienic.

Na trasie wyścigu do pokonania był podjazd, owiany już legendą, zwany „WajsGórą”, którego jeszcze chyba nikt nie pokonał w całości na kołach. W związku z tym w tym miejscu tworzył się atrakcyjny widowiskowo sznur zawodników odzianych w różnokolorowe stroje wspinających się krok za krokiem pchając swoje „rumaki”. Nie była to jedyna atrakcja tego dnia. Dech w piersiach zapierały urokliwe wąwozy w pobliżu Zakroczymia, gdzie zawodnicy napotkali wąskie, kręte i dość strome zjazdy i podjazdy, na których można było wykazać się swoimi umiejętnościami technicznymi, a nie tylko siłą fizyczną.

Przejazdy przez imponujące fortyfikacje Twierdzy Modlin, także były nie lada wyzwaniem przez swoje krótkie lecz dość strome podjazdy i zjazdy, gdzie przy dającym się już we znaki zmęczeniu, niektórzy musieli zsiadać z siodełka przy ich pokonywaniu.

W Nowym Dworze Mazowieckim na Twierdzy Modlin kolarze Energii zainkasowali dwa miejsca na podium. Paweł Wyczółkowski na dystansie MINI zajął 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Dorota Sierajewska startująca na dystansie MAX zajęła 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych zawodników i zawodniczek.

Dorota Sierajewska (1288) 03:14:19 miejsce 1 w kategorii K4 oraz 13/13 OPEN

Drużynowo kolarze Energii uplasowali się na 11 pozycji spośród 178 sklasyfikowanych drużyn!
Kolejne zawody z cyklu Lotto Poland Bike odbędą się 29 kwietnia w Legionowie natomiast start z cyklu Legia MTB Maraton odbędzie się 21 kwietnia w Warszawskim Bemowie.

Więcej zdjęć z tego wyścigu możecie znaleźć na facebook'owej stronie klubu TUTAJ.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?