Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pionki. Medaliści Tang Soo Do u starosty

jp
Spotkanie w siedzibie starostwa; od lewej mistrzowie wschodnich sztuk walki Patryk Banaszek, Michał Borkowski, Aleksandra Grzywacz, jej mama i wiceprezes klubu Tang Soo Do Pionki Marzena Grzywacz, starosta Mirosław Ślifirczyk i trener Dariusz Sułek.
Spotkanie w siedzibie starostwa; od lewej mistrzowie wschodnich sztuk walki Patryk Banaszek, Michał Borkowski, Aleksandra Grzywacz, jej mama i wiceprezes klubu Tang Soo Do Pionki Marzena Grzywacz, starosta Mirosław Ślifirczyk i trener Dariusz Sułek.
Tytuły mistrzów świata, Polski, wiele medali i pucharów w najważniejszych zawodach. To tegoroczne sukcesy pionkowskiego klubu Tang Soo Do, których gościł w poniedziałek starosta radomski Mirosław Ślifirczyk.

Powiat wspiera młodych sportowców z pionkowskiego klubu, a zawodnicy często występują jako reprezentanci powiatu radomskiego i pod flagą samorządu powiatu. Starosta Mirosław Ślifirczyk, który - jak się okazało - w młodości również trenował wschodnie sztuki walki, gratulował sukcesów i obiecywał, że sportowcy mogą liczyć w przyszłości na podobne a może jeszcze większe niż do tej pory wsparcie ze strony władz powiatu.

- Moje początki ? Wygrałem kiedyś na festynie nagrodę w postacie miesięcznych darmowych treningów i tak się wciągnąłem w tą dyscyplinę sportu. Ćwiczę o 5 lat, dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny. Sport w żadnym stopniu nie przeszkadza mi w nauce - powiedział 14 - letni Patryk Banaszek, który w tym roku w Birmingham zdobył tytuł Mistrza Świata i został uznany za najlepszego zawodnika zawodów, w których startowało około 3 tysięcy zawodników z całego świata. Patryk ćwiczy w pionkowskim klubie, ale mieszka Karpiówce, a do szkoły chodzi w Jedlni Kościelnej.

Aleksandra Grzywacz, również utytułowana zawodniczka pionkowskiego klubu jest mieszkanką małej miejscowości Zadobrze w gminie Pionki, a obecnie uczy się w IV Liceum Ogólnokształcącym imienia Tytusa Chałubińskiego w Radomiu.
- Ćwiczę od 4 lat, a mój największy sukces to 5 miejsce na Mistrzostwa Świata w Kick boxingu, a do tego również dobre miejsca w Polsce. Zaczęło się od tego, że brat ćwiczył. Czekałam na niego do końca zajęć i stwierdziłam, że może ja też spróbuję - mówi Ola. A co na to mama, rodzice ? - Mama najpierw była przeciwna, strasznie się bała i jak są walki nie przerywane czasami zamyka oczy, albo wychodzi z sali - mówi Ola.

Trening traktuje jako świetną odskocznię, odpoczynek od wielu innych zajęć. Gdy ma wyjść do walki czuje tremę, zwłaszcza, gdy jest to pierwszy występ na zawodach. Ola na mistrzostwach stoczyła najcięższą walkę z zawodniczką z Hiszpanii, Patryk decydujące, zwycięskie starcie zaliczył z Amerykaninem. To właśnie w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej wschodnie sztuki walki cieszą się dużą popularnością. Twórcą sukcesów pionkowskich zawodników jest trener Dariusz Sułek. Prezesem klubu jest Tomasz Woźniak, a wiceprezesem mama Aleksandry Grzywacz - Marzena Grzywacz.

Starosta radomski Mirosław Ślifirczyk gratulując zawodnikom i dziękując za promowanie powiatu radomskiego przypomniał, że w wielu miejscowościach powiatu mamy prawdziwych mistrzów w różnych dyscyplinach. Najwyższe trofea zdobywają zawodnicy sztuk walki w Pionkach, ale w Wierzbicy są zapasy na najwyższym krajowym poziomie, a w Kowali wychowywani są medaliści w judo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie