Napad na bank w Przytyku! Złodzieje wysadzili bankomat. Nikt...

  Napad na bank w Przytyku! Złodzieje wysadzili bankomat. Nikt nic nie widział, nic nie słyszał... a policja milczała

  Antoni SOKOŁOWSKI

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Bankomat przy ulicy Zachęta w Przytyku wciąż nie jest czynny.

  Bankomat przy ulicy Zachęta w Przytyku wciąż nie jest czynny. ©Antoni Sokołowski

  Złodzieje działali w nocy w jednym z banków przy ulicy Zachęta w Przytyku. Wysadzili bankomat w powietrze i uciekli z dużą gotówką. Nasze informacje potwierdza policja.
  Bankomat przy ulicy Zachęta w Przytyku wciąż nie jest czynny.

  Bankomat przy ulicy Zachęta w Przytyku wciąż nie jest czynny. ©Antoni Sokołowski

  Napad miał miejsce w nocy z 6 na 7 października. Do tej pory policja radomska milczała w tej sprawie. Dużo bardziej rozmowni są mieszkańcy Przytyka, którzy nie ustają w domysłach kto mógł dokonać takiego napadu.

  PRZYSZLI W NOCY

  W Przytyku są dwa oddziały banków. Jeden z nich znajduje się przy ulicy Zachęta. Wciąż w tym miejscu widać otoczony taśmą bankomat, a z napisu dowiemy się, że bankomat jest nieczynny. Zapytaliśmy radomską policję, w jaki sposób doszło do kradzieży, ale mundurowi nie chcą podawać szczegółów.

  - Mogę potwierdzić, że 7 października około godziny 2.50 doszło do kradzieży z włamaniem do bankomatu jednej z placówek bankowych w Przytyku. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania o szczegółach zdarzenia, w tym sposobie działania sprawców i dotychczasowych ustaleniach, na tym etapie sprawy nie informujemy - przyznaje komisarz Alicja Śledziona, rzecznik prasowy mazowieckiej policji.

  ZŁODZIEJE MIELI SZCZĘŚCIE?

  Nasi informatorzy ujawniają jednak więcej szczegółów. Dowiedzieliśmy się między innymi, że złodziejom miał sprzyjać wyjątkowy zbieg okoliczności.

  Po pierwsze złodzieje musieli znać się na swojej robocie, bo bankomat został wysadzony w powietrze w dość oryginalny sposób.

  - Do wysadzenia bankomatu użyto gazu. To dość ryzykowny sposób, bo trzeba dobrać odpowiednią mieszankę tlenu i propan - butanu. Jeśli będzie za dużo gazu, to zwyczajnie się zapali i nie wybuchnie. Jeśli zaś będzie zbyt dużo powietrza, nic się nie rozsadzi się. A tymczasem złodzieje wywiercili dziurę w bankomacie i wpuścili do środka tyle gazu, ile trzeba. Huknęło głośno. Kasety z gotówką można było wyjąć gołą ręką - opowiada jeden z naszych informatorów.

  Po drugie, złodzieje musieli wiedzieć, że właśnie w poniedziałki bankomat jest napełniany gotówką. Należy przypuszczać, że jeśli napad był w nocy z poniedziałku na wtorek, to kasetki z pieniędzmi były niemal nietknięte. Ile zatem ukradli złodzieje? Tego nikt dokładnie nie powie, ale taki bankomat powinien zmieścić ze 100 tysięcy złotych.

  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu RADOMSKIEGO

  CO UCHWYCIŁY KAMERY?

  W centrum Przytyka, w tym także w rejonie ulicy Zachęty, jest gminny monitoring. Według relacji kolejnego z naszych rozmówców, jego kamery nie obejmują jednak rejonu banku!

  Przy samym bankomacie jest też inna kamera, należąca do banku. Według krążących wśród ludzi opinii, ta kamera akurat nie działała jednak od paru dni. Czy o tym też wiedzieli złodzieje? - dodaje nasz rozmówca.

  Chociaż huk eksplozji był słyszany w całym miasteczku, trudno o bezpośrednich świadków zdarzenia. W nocy wszyscy spali, a sprytni złodzieje działali bardzo szybko.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Wszystkie komentarze (11) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !