W powiecie przysuskim trwa akcja "Bezpieczna droga do...

  W powiecie przysuskim trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

  ik

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  W powiecie przysuskim trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły"
  Policjanci kontrolują okolice szkół powiatu przysuskiego. Zwracają uwagę na zachowanie kierowców, ale też pieszych.
  W powiecie przysuskim trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły"
  Wraz z początkiem roku szkolnego wzrasta natężenie ruchu drogowego w pobliżu szkół. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym, jak co roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Przysusze działając w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" podejmują działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa.

  Policjanci zaczęli swoją akcję już w pierwszej połowie sierpnia. Sprawdzili oznakowanie dróg, przejść dla pieszych i miejsc, w których zatrzymują się autobusy.

  Od 1 do 5 września policjanci na terenie powiatu przysuskiego będą prowadzić działania, ukierunkowane w szczególności na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych oraz te popełniane przez pieszych.

  Będą dyscyplinować łamiących przepisy, ale także poprzez przypominanie najmłodszym podstawowych zasad prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię.

  Szczególnym nadzorem zostaną objęte rejony szkół i przedszkoli oraz miejsca wzmożonego ruchu nieletnich. Policjanci skupią się przede wszystkim na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość i popełniających wykroczenia w rejonie przejść dla pieszych.

  Ze stanowczą reakcją mundurowych spotkają się także piesi przechodzący przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, poruszający się niewłaściwą stroną drogi, wchodzący na jezdnię zza autobusu lub innej przeszkody a także nagle wbiegający na drogę.

  Ponadto funkcjonariusze będą prowadzić spotkania w placówkach oświatowych. Z uczniami będą rozmawiać o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z PRZYSUSKIEGO

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !