Jedna rodzina terroryzuje całą wieś! W Janowie ludzie żyją w...

  Jedna rodzina terroryzuje całą wieś! W Janowie ludzie żyją w strachu

  /Sok/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Jedna rodzina terroryzuje całą wieś! W Janowie ludzie żyją w strachu
  - Z nimi w jednej wsi nie da się dłużej żyć - mówi jeden z mieszkańców Janowa w gminie Przysucha. Ludzie boją się pewnej wielodzietnej rodziny, która trzęsie całą wsią. - Interweniujemy tam po kilka razy w tygodniu, ale efektów nie ma - przyznaje szczerze rzecznik policji w Przysusze.
  Jedna rodzina terroryzuje całą wieś! W Janowie ludzie żyją w strachu
  Dramatyczny apel przesłali nam mieszkańcy wsi Janów w gminie Przysucha, skarżąc się, że nie mogą żyć w sąsiedztwie jednej z rodzin. W domu jest ośmioro dzieci i rodzice w wieku około 35-40 lat. Według mieszkańców, nigdzie nie pracują, utrzymują się z zasiłków.

  We wsi jest około 40 domów, zamieszkałych głównie przez osoby starsze.

  "Spokój miejscowości tej i okolicznych jest systematycznie zakłócany przez rodzinę (...) ich dzieci są wychowywane w atmosferze agresji zaczynają tą agresję przelewać na okolicznych mieszkańców. Patrole policji stale podjeżdżają pod bramę tego pana i to w zasadzie jest tyle" - piszą do nas mieszkańcy.

  LISTA POBITYCH

  Jak dodają rozmówcy, lista osób pobitych przez rodzinę jest długa i stale się powiększa. Są to głównie osoby starsze, które same nie mogą się obronić, lub kilkuletnie dzieci, które też się nie obronią.

  "Wystarczy, że w drodze do sklepu spojrzę na tego pana, a on już wykrzykuje na całą wieś: ty k... , co się gapisz, p... cię w łeb?" - piszą mieszkańcy, dodając, że ze strachu przed rodziną nikt nie zostawia dzieci bez opieki, nawet na placu zabaw. Gdyby nie to, dziecko może zostać pobite, zdarzało się że niektóre z nich miały głowy rozbite kamieniem.

  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z PRZYSUSKIEGO

  - Wszelkie interwencje kończą się jak zawsze, czyli patrol policji pod bramą. W czerwcu tego roku została pobita przez rodzinę jedna z kobiet, gdy zbierała jagody w lesie. Kamieniami zostali obrzucani też okoliczni mieszkańcy, a sąsiedzi zgniłymi jajami.

  "(...) Przesłano list do prokuratury oraz na policję, podpisany przez wszystkich mieszkańców wsi Janów, gdyż najstarszy syn w rodzinie, 19-latek, publicznie groził podpaleniem mieszkań oraz poderżnięciem gardła" - opisują mieszkańcy.

  POLICJA BEZRADNA

  Młodszy aspirant Aneta Wilk, rzecznik policji w Przysusze, przyznaje, że dobrze zna sprawę rodziny z Janowa. - Nasze patrole bywają tam po kilka razy w tygodniu. Po naszej interwencji i wyjeździe patrolu, są kolejne wezwania. Jesteśmy trochę bezradni - mówi.

  Jej zdaniem, policjanci kierują odpowiednie wnioski do sądu rodzinnego i prokuratury. Mimo tego, zdaniem mieszkańców, nic się nie dzieje, a rodzice nie mają nawet ograniczonych praw rodzicielskich.

  - Nawet to najmłodsze dziecko w rodzinie, które jeszcze nie może mówić, to już pluje, gdy widzi sąsiadów - opowiada jedna z mieszkanek Janowa.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (240)

  Wszystkie komentarze (240) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  start.up.press - zgłoś swój biznes lub pomysł [KONKURS]

  start.up.press - zgłoś swój biznes lub pomysł [KONKURS]

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !